PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Pod koniec kwietnia jako jedna z 43 najbardziej utalentowanych zawodniczek z roczników 2004-06 wzięła udział w zgrupowaniu Talent Pro. Niektóre z jej koleżanek już grają i strzelają w Ekstralidze, tymczasem ona wciąż gra w lidze trampkarzy. Chłopięcej lidze. Historia Emilii Szymczak to nie tylko opowieść o dużym piłkarskim talencie. To także pretekst, aby przyjrzeć się zjawisku gry dziewcząt w rozgrywkach dla chłopców.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Niemal cztery miesiące przed rozpoczęciem przełożonych z ubiegłego roku mistrzostw Europy polscy ampfutboliści rozegrali dwa spotkania towarzyskie z reprezentacją Turcji. Rywal udowodnił, że nieprzypadkowo jest wicemistrzem świata, a we wrześniu będzie bronił tytułu najlepszej drużyny na Starym Kontynencie. W sobotę Biało-Czerwoni przegrali 0:5, dzień później 1:4. Jedynego gola dla polskiego zespołu strzelił z rzutu karnego Krystian Kapłon.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Każdy zawodnik powinien wiedzieć, jak dbać o swój rozwój. Wszak trening piłkarski to coś więcej niż tylko dziewięćdziesiąt minut spędzonych na boisku. Sportowcem jest się przez całą dobę, a na osiągane wyniki pracuje się też odpowiednią dietą, regeneracją czy nastawieniem. O roli tych aspektów w procesie rozwoju młodego piłkarza pisze w najnowszym materiale z cyklu „Trener radzi” Robert Mazanek.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Powtarzane czasem przez komentatorów piłkarskich sformułowanie, że ktoś gra jak z nut, doskonale pasuje do UKS Orzeł Zbylitowska Góra. Ksiądz Tomasz Biernat, menedżer klubu z niewielkiej miejscowości spod Tarnowa, do „Zielonych Wyzwań” zaangażował nie tylko piłkarzy, lecz także muzycznie utalentowanych członków ich rodzin. Ze znakomitym efektem.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności