PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Paweł Buzała bardzo szybko rozpoczął profesjonalną karierę zawodniczą i chyba jeszcze szybciej ją skończył. Na boiskach ekstraklasy nie ma go już od ponad sześciu lat. Gdzie zatem jest? Na Kaszubach, gdzie z dala od blasku fleszy pracuje jako trener dzieci i młodzieży. Zmienił się, dojrzał. Dziś charakteryzuje go dbałość o podopiecznych i to, że słowo „rozwój” odmienia w ich kontekście przez wszystkie przypadki.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Wygrana w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, występy w reprezentacji Polski U-18, wyjazd do FC Nantes. Do pewnego momentu kariera Michała Feliksa układała się wzorowo. Później jednak karta się odwróciła. Młody piłkarz kilka razy upadł, ale zawsze się podniósł. Dziś gra w eWinner 2 Lidze w Garbarni Kraków i wierzy, że jeszcze zobaczymy go na boiskach ekstraklasy.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Leif Erikson odkrył Amerykę. Rangar Lordbork plądrował Francję i Brytanię i jeszcze został głównym bohaterem serialu „Wikingowie”. Przed łukiem Einara Tambarskjelve drżała cała północ. Adrian Nagórski jest liderem Vinety Wolin, a Kamil Wiśniewski postrachem zachodniopomorskich bramkarzy. Zapraszamy na drugi tekst w ramach cyklu o nazwach klubów piłkarskich.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Pracę niewielkiego klubu z niewielkiego krakowskiego osiedla docenił Polski Związek Piłki Nożnej, przyznając mu brązową gwiazdkę w Programie Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich. Doceniają ją też lokalne uznane firmy, choć niestety czasem pokazują to na swój specyficzny, utrudniający działanie klubu z Sidziny sposób. Mimo to Orzeł leci coraz wyżej.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności