Tylko u nas

Na mistrzostwach Europy 2020 nie będzie Szymona Marciniaka i jego zespołu. Nie oznacza to jednak, że na najważniejszej piłkarskiej imprezie naszego kontynentu w ogóle zabraknie polskich arbitrów. Przeciwnie – nominacje otrzymało trzech Polaków. Nasz kraj reprezentować będą: Paweł Gil (sędzia VAR), Bartosz Frankowski (sędzia techniczny) i Marcin Boniek (rezerwowy sędzia asystent).

Tylko u nas

O Piotrze Soczyńskim pamięta dziś niewielu kibiców, choć w reprezentacji Polski rozegrał trzydzieści meczów, a przywdziewał także koszulkę między innymi słynnego Fenerbahce SK. – Pojeździłem po świecie, zagrałem na fajnych stadionach, nie dawałem się ogrywać znanym napastnikom. Jest co wspominać, choć teraźniejszość nie jest najłatwiejsza – mówi dla Łączy Nas Piłka „Soka”.

Tylko u nas

Fantastyczne połączenie światka dziennikarskiego z historią polskiej piłki nożnej. Akcja rozpoczyna się we wrześniu 1953 roku… Chcielibyśmy przenieść Was w czasie. Do świata Jerzego Lechowskiego, wybitnego dziennikarza m.in. „Przeglądu Sportowego” oraz „Piłki Nożnej”, byłego kierownika Wydziału Szkolenia i wiceprezesa PZPN ds. sportowych. Honorowy Członek PZPN, a także Honorowy Prezes Klubu Seniora wydał wraz z PZPN książkę „Świadek koronny”, którą publikowaliśmy w odcinkach na Łączy Nas Piłka. Dzisiaj, Ku Pamięci Jerzego Lechowskiego, który zmarł 3 maja 2021 roku w wieku 92 lat, pragniemy raz jeszcze odsłonić fantastyczną historię.

Tylko u nas

W meczu, w którym sięgnęliśmy po legendarne zwycięstwo z Niemcami na Stadionie Narodowym w 2014 roku, był kwintesencją wszystkich kluczowych cech, jakie zaprezentowała nasza drużyna: zaangażowania, taktycznej konsekwencji, współpracy z partnerami, skuteczności, no i „serducha” zostawionego na boisku. Łukasz Piszczek pozostaje bez wątpienia jednym z największych, choć nie zawsze dostrzeganych, nieoczywistych bohaterów tego spotkania.

Tylko u nas

Do pobrania jest już najnowsze wydanie „Trenera”, fachowego magazynu Polskiego Związku Piłki Nożnej dla wszystkich szkoleniowców. W tym numerze przybliżamy sylwetkę nowego selekcjonera reprezentacji Polski, Paulo Sousy. Zgodnie z zapowiedziami, prezentujemy także kolejny suplement NMG, tym razem dotyczący „Przygotowania Psychologicznego”, które ma coraz większe znaczenie w piłce nożnej. Został przygotowany przez psychologa sportu Pawła Habrata oraz trenerów Piotra Stokowca i Łukasza Smolarowa z Lechii Gdańsk. Skupiamy się również na zgrupowanie Talent Pro, które w tym roku odbyło się w Hiszpanii. Miłej lektury!

Tylko u nas

Od wyjazdu z Polski w 2013 roku Łukasz Gikiewicz średnio co pół roku zmienia klubu. W ciągu 93 miesięcy 13 razy zmieniał zespół i grał w ośmiu krajach – w Europie, na Bliskim Wschodzi i w Azji. W tym czasie zdobył Puchar Tajlandii, mistrzostwo i Puchar Jordanii, a także został królem strzelców jordańskiej ekstraklasy. Gdyby zsumować odległości między klubami, które reprezentował wychodzi prawie 34 tysiące kilometrów.

Tylko u nas

Oddajemy w Wasze ręce pierwszy tegoroczny numer „Sędziego”. Tym razem pokazujemy, jak bardzo cenione w Europie i na świecie są polskie sędzie. Na naszym kontynencie jesteśmy w ścisłej czołówce. Więcej kobiet z plakietką FIFA mają tylko: Hiszpania, Rosja i Niemcy. Zaglądamy też do kart historii kobiecego arbitrażu. W tym numerze przedstawiamy sylwetki trzech nowych arbitrów na szczeblu centralnym, pokazujemy historię 72-letniego wciąż czynnego arbitra – Czesława Sroki z Raciborza, opisujemy historię polskich arbitrów w beach soccerze. Podpowiadamy jak dbać o staw biodrowy, aby uniknąć kontuzji, a także opisujemy wielką moc warzy w diecie każdego sportowca – w tym także sędziego. Miłej lektury!

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności