PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Czemu warto trenować freestyle? Jakich umiejętności możecie się z takiego treningu nauczyć? Jak rozpocząć swoją przygodę z freestylem? Kim się inspirować? Jakie ćwiczenia wykonywać? Sprawdźcie nasz najnowszy odcinek, w którym Ekipa R-Style, czyli Adrian Franc, Dawid Ziomek "Ziomal" oraz Mateusz "Lotar' Odrzygoźdź pokażą Wam jak powinien wyglądać trening freestyle i czego możecie się z niego nauczyć!

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Ostatnio w serii kulinarnej z Tomkiem Leśniakiem przygotowywaliśmy piłkarskie śniadanie. Dzisiaj z kolei przyszedł czas na ulubiony moment w diecie każdego sportowca – tzw. „cheat meal”, czyli delikatne odstępstwo od codziennego rygoru żywieniowego. Pizza, tortilla, pierogi – te wszystkie potrawy można raz na jakiś czas, po dużym wysiłku, zjeść bez najmniejszych wyrzutów sumienia.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Wychowanek Jagielloni Białystok, przedstawiciel złotego pokolenia młodzieży zaczynającej w tym klubie przygodę z piłką. Do dziś przyjaźni się z kolegą z tamtych czasów Radosławem Sobolewskim. W przeciwieństwie do niego nie tylko trenuje innych, lecz wciąż pomaga młodszym kolegom na boisku. Kolejnym bohaterem cyklu „Jeszcze im się chce” jest grający szkoleniowiec Magnata Juchnowiec Kościelny 45-letni Jacek Markiewicz.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Łączy ich ta sama przypadłość i to, że wszyscy grają w piłkę. Oni – najlepsi piłkarze wśród diabetyków – mimo młodego wieku od lat zmagają się z cukrzycą. On, zanim w zeszłym roku dowiedział się o chorobie, zdążył zdobyć dwa mistrzostwa Urugwaju, brązowy medal młodzieżowych mistrzostw Ameryki Południowej, a na boisku mierzył się m.in. z Liverpoolem. Niedawno Guillermo Cotugno ze Śląska Wrocław i zawodnicy Słodkiej Polski mieli okazję wymienić się swoimi doświadczeniami – tymi z boiska i z pola walki z chorobą.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Stereotypy potrafią zranić. Ile to już razy słyszeliśmy, że piłkarski kibic z szalikiem na szyi z pewnością ma na koncie kilka mniejszych lub większych rabunków, futbol to sport wyłącznie dla mężczyzn, a Wilanów jest dzielnicą ludzi zamożnych? Na szczęście są osoby i instytucje, które z takim krzywdzącym podejściem walczą. Ich bronią jest piłka, a miejscem walki – boisko.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności