PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Piłkarskie niższe ligi i rozgrywki amatorskie to kopalnia śmiesznych, strasznych, nietypowych, zaskakujących i przede wszystkim ciekawych zdarzeń. W „Krótkiej Piłce” będziemy starali się wybierać dla Was najsmakowitsze historie, które wydarzyły się na polskich boiskach i wokół nich. Dziś zapraszamy na 87. część cyklu.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Zawodnicy Akademii Piłkarskiej Waleczni Olszewo-Borki to pierwsi zwycięzcy „Zielonych Wyzwań” w kategorii U-12 chłopców. Pochodzący z niewielkiej miejscowości pod Ostrołęką młodzi piłkarze po raz kolejny udowodnili, że drzemie w nich duży potencjał. Już wcześniej dostrzegli go skauci klubów ekstraklasy oraz Marcin Truszkowski – były pomocnik Jagiellonii Białystok i założyciel Walecznych.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Jeśli chodzi o osiągnięcia w seniorskiej piłce, Włocławek może z zazdrością spoglądać na leżący 50 kilometrów dalej (i już w innym województwie) Płock. W przypadku szkolenia młodzieży już niekoniecznie, do czego od 2014 roku rękę przykłada Akademia Piłkarska Młoda Włocławianka, wyróżniona brązową gwiazdką w Programie Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Piłkarskie niższe ligi i rozgrywki amatorskie to kopalnia śmiesznych, strasznych, nietypowych, zaskakujących i przede wszystkim ciekawych zdarzeń. W „Krótkiej Piłce” będziemy starali się wybierać dla Was najsmakowitsze historie, które wydarzyły się na polskich boiskach i wokół nich. Dziś zapraszamy na 86. część cyklu.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Piłkarska wiosna w niższych ligach oraz rozgrywkach dziecięcych i juniorskich powoli się rozpędza. W niektórych województwach amatorów futbolu hamuje co prawda pandemia, ale wszyscy mamy nadzieję, że tym razem sezon uda się dograć do końca. Zawodnicy marzą o regularnych treningach, które pozwolą im na powrót do formy. A trenerzy liczą na ich postępy. Te nie zawsze są widoczne gołym okiem. W dzisiejszym tekście z cyklu „Trener radzi” podpowiadamy, w jaki sposób je mierzyć.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

To historia, która nie zaczyna się oryginalnie. Dwóch braci od małego zakochuje się w piłce nożnej i większość dzieciństwa spędza uganiając się za futbolówką na podwórku, śledząc wyniki ulubionych drużyn i oglądając mecze. Scenariusz przerabiany miliony razy na całym świecie. Ale w przypadku Tomka i Jarka Janczewskich w wieku dojrzewania nagle wydarzyło się coś nieoczekiwanego. Coś, co wywróciło ich życie do góry nogami. U obu zdiagnozowano schizofrenię paranoidalną.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności