FORTUNA 1. Liga

Dokładnie przez 211 dni mecze Fortuna 1. Ligi musiały odbywać się bez kibiców na trybunach. W 30. kolejce wreszcie pojawią się na stadionach i możemy spodziewać się gorącej atmosfery. Powrót fanów, a co za tym idzie dopingu, to jeden z głównych powodów, dla których weekend w Fortuna 1. Lidze zapowiada się wyjątkowo. A co jeszcze czeka nas w ten weekend na zapleczu PKO Ekstraklasy, sprawdźcie w materiale wideo.

FORTUNA 1. Liga

Zwycięstwo Bruk-Bet Termaliki Nieciecza w meczu z Radomiakiem Radom znacznie przybliżyło drużynę spod Tarnowa do awansu do PKO Ekstraklasy. Bramka zdobyta przez Romana Gergela dała zespołowi Mariusza Lewandowskiego sześć punktów przewagi nad grupą pościgową, przy jednym meczu rozegranym mniej. Awans „Słoników” wydaje się już niemal pewny, ale co dzieje się za ich plecami?

FORTUNA 1. Liga

24-letni napastnik ma za sobą niesamowity rok. W lipcu przeżył gorycz spadku z Legionovią do trzeciej ligi, w sierpniu podpisał kontrakt z pierwszoligowym Radomiakiem, a świetna gra jesienią zaowocowała w lutym 2021 roku transferem do ekstraklasowego Zagłębia Lubin. – A był moment w mojej karierze, że zastanawiałem się, czy nie rzucić piłki i pójść do wojska. Dobrze, że jednak nie zrezygnowałem – przyznaje Karol Podliński.

FORTUNA 1. Liga

Fortuna ponownie mobilizuje piłkarzy drużyn występujących w Fortuna 1 Lidze do pomocy potrzebującym. Tym razem beneficjentką charytatywnej akcji jest Zuzia Kaproń, którą czeka poważna i kosztowna operacja. Za każdą bramkę, strzeloną w 30. i 31. kolejce Fortuna 1 Ligi sponsor tytularny rozgrywek przekaże 1000 zł na leczenie oraz rehabilitację 10-letniej dziewczynki.

FORTUNA 1. Liga

GKS Tychy od 1977 roku nie grał w najwyższej lidze. W tym sezonie drużyna trenera Artura Derbina stoi przed szansą powrotu do ekstraklasy i to w roku jubileuszu 50–lecia klubu. – Chcemy w końcu sprostać oczekiwaniom. W Tychach jest piękny stadion, a kibice, działacze i nawet prezydent miasta wciąż czekają na awans. Także dla nas trenerów i piłkarzy byłby to ogromny sukces – zapewnia szkoleniowiec tyskiej drużyny.

FORTUNA 1. Liga

Trzy bramki samobójcze, do tego trzy niewykorzystane rzuty karne – w Fortuna 1. Lidze za nami kolejka pełna rozczarowań. Swoich kibiców zawiodły między innymi dwa zespoły z Łodzi, Widzew i ŁKS. Ważne punkty dopisały sobie natomiast w walce o awans do PKO Ekstraklasy GKS Tychy czy Radomiak Radom. Zobaczcie nasz Magazyn Fortuna 1. Ligi!

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności