Reprezentacja PP |

FORTUNA Puchar Polski

Lechia Gdańsk w kolejnej rundzie FORTUNA Pucharu Polski

19.08.2020

Piłkarze Lechii Gdańsk jako kolejny zespół zameldowali się w 1/16 finału FORTUNA Pucharu Polski. Podopieczni Piotra Stokowca nie pozwolili sobie na wpadkę i będąc zdecydowanym faworytem pokonali III-ligową Stal Stalowa Wola 4:0. Gole dla finalisty poprzedniej edycji rozgrywek zdobyli Karol Fila, Łukasz Zwoliński, Maciej Gajos i Jakub Kałuziński.

FORTUNA Puchar Polski

Sen, który był udziałem Jaguara Gdańsk, zakończył się na 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski. Jedna z kilku drużyn Pomorza, sklasyfikowana najniżej w ligowej hierarchii (piąty poziom rozgrywkowy), mimo dużych chęci nie była w stanie przeciwstawić się I-ligowej Puszczy Niepołomice. 8. zespół poprzedniego sezonu Fortuna 1. Ligi wygrał pewnie i zdecydowanie – 4:1.

FORTUNA Puchar Polski

Piast Gliwice nie dał szans Resovii i pewnie wygrał na wyjeździe 4:0 w 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski. Wynik w Rzeszowie otworzył Piotr Parzyszek z rzutu karnego, przed przerwą z „jedenastki” na listę strzelców wpisał się Dominik Steczyk. W końcówce dublet ustrzelił Arkadiusz Pyrka. Poniżej przedstawiamy pozostałe rezultaty.

FORTUNA Puchar Polski

Wiele emocji dostarczył pierwszy mecz rundy wstępnej Pucharu Polski. Rezerwy Lecha Poznań wystąpiły w mocno… rezerwowym, by nie powiedzieć juniorskim składzie. Mimo tego jeszcze mocniej odmłodzony zespół sprawił sporą niespodziankę i pokonał Elanę Toruń. Gole strzelali zawodnicy urodzeni w 2003 i 2004 roku: Filip Wilak, Antoni Prałat i Norbert Pacławski.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności