PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Niewiele akademii w Polsce może pochwalić się obecnością w kadrze trenerskiej ludzi z tak ogromnym doświadczeniem piłkarskim jak AP Talent Białystok. To droga, która doprowadziła do złotej gwiazdki przyznanej w Programie Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich, a kilku wychowanków pokazuje – także zagranicą – że ma Talent nie tylko w rubryce „pierwszy klub” w swoich piłkarskich biografiach.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

W ostatniej odsłonie naszego cyklu o niewielkich klubach z niższych lig, które wychowały zawodowych piłkarzy, byliśmy w Łącku, czyli rodzinnej miejscowości Damiana Zbozienia. Dzisiaj przenosimy się całkiem niedaleko, bo do Nowego Sącza, gdzie w cieniu Sandecji prężnie rozwija się szkółka Dunajca. Klubu, w którym gry w piłkę uczył się m.in. Miłosz Szczepański, pomocnik Rakowa Częstochowa.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Ireneusz Gregowski udowadnia, że określenie „człowiek piłki” jest bardzo szerokie. To kronikarz kujawskiego futbolu i artystyczna dusza, który patrząc na piłkę nożną przez pryzmat swojego małego, lokalnego świata wysnuwa wiele uniwersalnych wniosków i spostrzeżeń jej dotyczących. Poznajcie piłkarską historię pasjonata, dla którego piłka jest zwierciadłem życia i dotykających go przemian.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Dla młodych „star” to przede wszystkim angielska „gwiazda”. Dla starachowiczan Star to przez lata sens życia. Fabryka Samochodów Ciężarowych była miejscem pracy oraz mecenasem sportu i kultury. W naszym nowym cyklu pt. „Nazywam się” zatrzymamy się przy klubach, których nazwy mogą Was zastanawiać.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Piłkarskie niższe ligi i rozgrywki amatorskie to kopalnia śmiesznych, strasznych, nietypowych, zaskakujących i przede wszystkim ciekawych zdarzeń. W „Krótkiej Piłce” będziemy starali się wybierać dla Was najsmakowitsze historie, które wydarzyły się na polskich boiskach i wokół nich. Dziś zapraszamy na 85. część cyklu.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności