Aktualności

[WIDEO] Jak zostać trenerem piłki nożnej?

Trenerzy17.03.2018 
Jeśli zastanawiacie się nad tym, czy nie spróbować swoich sił w roli piłkarskiego trenera, ale nie do końca wiecie, od czego zacząć, mamy dla Was kilka kluczowych wskazówek. Akademia Piłkarska Grassroots, jedna ze szkoleniowych kursokonferencji PZPN, była dla kamery „Łączy Nas Piłka” idealną okazją, by znaleźć dla Was odpowiedź na najważniejsze pytania: Ile trwają i ile kosztują podstawowe kursy trenerskie? Kto może do nich przystąpić? Jakie drużyny i szkółki piłkarskie można trenować po uzyskaniu pierwszej licencji? A co najważniejsze, dlaczego w ogóle warto być trenerem? – To największa satysfakcja, gdy widzisz postępy swoich podopiecznych. I to, jak się rozwijają – mówią szkoleniowcy i piłkarscy instruktorzy, którzy w Płotach w zachodniopomorskiem – podczas dedykowanej temu województwu Akademii Piłkarskiej Grassroots, organizowanej co roku w każdym regionie kraju – zgodzili się wystąpić przed naszą kamerą.

Jak się okazało, początek trenerskiej drogi każdego z nich da się opisać w czterech podobnych krokach:
1. Zapisanie się na podstawowy kurs trenerski w Wojewódzkim Związku Piłki Nożnej.
2. Pierwsza licencja trenerska.
3. Praca w sferze „Grassroots” – z dziećmi, młodzieżą lub z seniorami na niższych szczeblach.
4. Systematyczne rozwijanie swojej wiedzy i umiejętności.

Jeśli chcecie poznać więcej szczegółów, zobaczcie poniższy film. Dodatkowe informacje dotyczące początków szkoleniowej kariery oraz ścieżki kształcenia trenerów znajdziecie na naszym portalu w zakładce „TRENER” oraz pod <<<TYM LINKIEM>>>.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności