Reprezentacja U19 | mężczyźni

Centralna Liga Juniorów

[CLJ] Lider z Krakowa nie powiększył dorobku, błysk Skóry

12.10.2020

Wisła przegrała we Wronkach, do czołówki dołączyła Cracovia, a Pogoń i Lech pokazały, że potrafią wygrywać – tak w skrócie wyglądała „okrojona”, dziewiąta kolejka Centralnej Ligi Juniorów. W weekend rozegrano tylko pięć meczów, z tego też powodu obyło się bez większych przetasowań w czołówce. Na późniejszy termin zostały przełożone spotkania z udziałem Zagłębia Lubin, Górnika Zabrze czy też pojedynek Śląska z Legią.

Reprezentacja młodzieżowa U-19

W poniedziałek (12.10.2020) o godz. 13:00 w Świnoujściu miało zostać rozegrane spotkanie towarzyskie reprezentacji Polski do lat 19 z Danią. Zgodnie z procedurami Zespołu Medycznego Polskiego Związku Piłki Nożnej, dwa dni przed meczem przeprowadzono u drużyny wymazy, które wskazały wyniki pozytywne u członków sztabu szkoleniowego. Te osoby od niedzieli były odizolowane od zespołu. Pomimo przygotowania drużyny gospodarzy do meczu, w poniedziałek reprezentacja Danii zrezygnowała z rozegrania spotkania.

Reprezentacja młodzieżowa U-19

Jakub Iskra w reprezentacjach młodzieżowych zagrał już ponad 20 spotkań. Na co dzień jest zawodnikiem SPAL Ferrara i ma już za sobą debiut w Serie A. Z kadrą do lat 19 chciałby awansować na mistrzostwa Europy, ale zdaje sobie sprawę, że to długa droga. Dla Łączy Nas Piłka Iskra opowiedział o transferze do Włoch, nauce języka i polskiej kolonii w SPAL.

Reprezentacja młodzieżowa U-19

Reprezentacja Polski do lat 19 przegrała 1:3 z Duńczykami. W pierwszej połowie Polacy zagrali źle i stracili aż trzy gole. Po przerwie było dużo lepiej, ale podopiecznym trenera Jacka Magiery udało się zdobyć tylko honorową bramkę po trafieniu Dawida Kocyły. Zapraszamy do obejrzenia obszernego skrótu z tego spotkania.

Centralna Liga Juniorów

Reprezentacyjne emocje nie wpływają na terminarz rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. W dziewiątej kolejce nasze kamery zawitają do Wronek, gdzie swoje spotkania rozgrywa Lech. Drużyna, która w tym sezonie spisuje się poniżej oczekiwań, będzie podejmować lidera, Wisłę Kraków. Mecz w niedzielę od godziny 12:15 wyłącznie na kanale Łączy Nas Piłka! Początek transmisji w samo południe.

Reprezentacja młodzieżowa U-19

W ramach przygotowań do eliminacji mistrzostw Europy Polska przegrała w meczu towarzyskim z Danią 1:3. Do przerwy było 0:3. – W przerwie zareagowaliśmy na wydarzenia z pierwszej połowy. Dokonaliśmy czterech zmian, które zdecydowanie poprawiły naszą grę. Pojawiło się konkretne zagrożenia z naszej strony i była większa determinacja. Stworzyliśmy więcej sytuacji, ale to było za mało, by odrobić straty. Trudno gonić wynika, kiedy przegrywa się 0:3, bo to wpływa na morale zespołu – uważa Jacek Magiera, selekcjoner reprezentacji do lat 19.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności