Reprezentacja U19 | mężczyźni

Centralna Liga Juniorów

[CLJ] Niespodzianki i grad goli na starcie. Śląsk pierwszym liderem

17.08.2020

Blisko pół roku czekali kibice na mecze w Centralnej Lidze Juniorów. Inauguracja sezonu wynagrodziła jednak długie wyczekiwanie. Na starcie nie obyło się bez kilku niespodzianek, bo chyba w takich kategoriach trzeba traktować domową porażkę Pogoni Szczecin czy remis w Łodzi Zagłębia Lubin. Pierwszym liderem jest z kolei Śląsk Wrocław, a dwa gole strzelił dla niego Marcin Bartoń (na zdjęciu – red.).

PKO Ekstraklasa

Był Maciej Żurawski, wielokrotny reprezentant Polski, świetny napastnik. Teraz jest Maciej Żurawski stawiający pierwsze kroki w dorosłej piłce, grający na pozycji pomocnika. Na pierwszy rzut oka dzieli ich wiele, łączy natomiast to samo imię i nazwisko, ale też pozycja, bo młodzian z Pogoni Szczecin zaczynał jako napastnik. Dziś robi wszystko, by pseudonim boiskowy „Żuraw władca muraw” nie był zarezerwowany tylko dla jego starszego imiennika.

Federacja

W związku z podjętymi decyzjami UEFA z 17 czerwca br., dotyczącymi zmian w rozgrywkach młodzieżowych UEFA w sezonie 2020/2021 (rezygnacja z eliminacji MME U-18: rocznik 2003) spowodowanymi pandemią COVID 19, Departament Szkolenia i Rozgrywek Narodowych PZPN informuje o zmianach na stanowiskach trenerów reprezentacji młodzieżowych mężczyzn od 1 lipca 2020. Zostały one zatwierdzone przez Zarząd PZPN na czwartkowym posiedzeniu.

Centralna Liga Juniorów

Centralna Liga Juniorów słynie z nieprzewidywalności, atrakcyjności i niespodziewanych zwrotów akcji. Za pośrednictwem transmisji na kanale Łączy Nas Piłka kibice przeżyli już niejeden piłkarski rollercoaster w wykonaniu młodych piłkarzy. A jako że za nami siedem sezonów Centralnej Ligi Juniorów, w magazynie „Młoda Polska” tym razem postanowiliśmy przedstawić siedem niezwykłych meczów, których przebieg zapadł w naszą pamięć najmocniej. Przygotujcie się na dużo emocji, zwrotów akcji, a przede wszystkim masę goli!

Centralna Liga Juniorów

Sezon w Centralnej Lidze Juniorów zakończył się wcześniej, niż początkowo zakładano. Rzutem na taśmę po tytuł mistrzów Polski sięgnęli młodzi piłkarze Górnika Zabrze, którzy w jedynej rozegranej wiosną kolejce wyprzedzili w tabeli Legię Warszawa i Zagłębie Lubin! W najnowszym odcinku podcastu „Przy Zielonym Stoliku” o młodzieżowych rozgrywkach rozmawiamy z Dyrektorem Akademii Górnika Zabrze Łukaszem Milikiem oraz Adrianem Filipkiem, trenerem zespołu U-18 Wisły Kraków.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności