Aktualności

U-19: Jacek Magiera: Mecz z Danią dał nam dużo odpowiedzi

Reprezentacja08.10.2020 

W ramach przygotowań do eliminacji mistrzostw Europy Polska przegrała w meczu towarzyskim z Danią 1:3. Do przerwy było 0:3. – W przerwie zareagowaliśmy na wydarzenia z pierwszej połowy. Dokonaliśmy czterech zmian, które zdecydowanie poprawiły naszą grę. Pojawiło się konkretne zagrożenia z naszej strony i była większa determinacja. Stworzyliśmy więcej sytuacji, ale to było za mało, by odrobić straty. Trudno gonić wynika, kiedy przegrywa się 0:3, bo to wpływa na morale zespołu – uważa Jacek Magiera, selekcjoner reprezentacji do lat 19.

– Pierwsza połowa była słaba w naszym wykonaniu. Straciliśmy gole po indywidualnych błędach. Na początku zbyt często podawaliśmy piłkę do tyłu. Nie szukaliśmy możliwości rozegrania za linię obrony rywala czy w środku boiska. Nasza gra była statyczna, a do tego poddaliśmy się stylowi, który chcieli narzucić nam Duńczycy – przyznał trener Magiera. – Już w połowie pierwszej części pojawiły się pierwsze pozytywne symptomy. Przeprowadziliśmy świetną akcję i szkoda, że nie zakończyła się golem. Powinniśmy wtedy przejąć inicjatywę, a straciliśmy trzecią bramkę, po której z zespołu zeszło w powietrze – dodał.

– Ten mecz dał nam dużo odpowiedzi, w jakim kierunku powinniśmy iść w budowaniu tej reprezentacji. Zrobimy analizę grupową i indywidualną, które przedstawimy zespołowi. Wyciągniemy wnioski i przygotujemy się do poniedziałkowego spotkania z Duńczykami. W tym meczu zabraknie Łukasza Bejgera, bo takie były ustalenia PZPN z Manchesterem United – poinformował selekcjoner.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności