Reprezentacja U19 | mężczyźni

Reprezentacja młodzieżowa U-19

U-19: Terminy październikowego dwumeczu z Danią

21.09.2020

Reprezentacja Polski do lat 19 w trakcie październikowej przerwy na mecze międzynarodowe zmierzy się dwukrotnie z Danią. Prowadzony przez Jacka Magierę zespół podejmie rywali w Kołobrzegu (08.10, godz. 15) oraz Świnoujściu (12.10, godz. 13), a spotkania te będą transmitowane przez TVP Sport.

Centralna Liga Juniorów

Lider z Wrocławia odniósł piąte z rzędu zwycięstwo i ma już pięć punktów przewagi nad drugim miejscem w tabeli. W Krakowie natomiast górą w derbach ponownie były „Pasy”. W tej kolejce odbyło się tylko sześć spotkań. Mecze Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków i Arka Gdynia – Lech Poznań zostały przełożone na późniejszy termin.

Centralna Liga Juniorów

Nie rozpieszczali kibiców w miniony weekend młodzi piłkarze, jeżeli chodzi o strzeleckie popisy. Na siedmiu stadionach padło łącznie 15 bramek. Nie znaczy to jednak, że fani śledzący rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów nudzili się. Wręcz przeciwnie – punkty pogubiły Legia, Wisła czy też Korona. Samodzielnym liderem jest więc w tej sytuacji Śląsk Wrocław. Mecz Zagłębia Lubin z Jagiellonią Białystok odbędzie się zaś w późniejszym terminie.

Reprezentacja młodzieżowa U-19

– Na treningach widać, że prezentujemy wysoki poziom. Każdy bardzo mocno walczy o miejsce w składzie. To na pewno pomaga nam się rozwijać. Dobrze też, że podczas zgrupowań mierzymy się z wymagającymi przeciwnikami. Lepiej grać z silniejszym rywalem, bo to pozwoli wyciągnąć wnioski i poprawiać słabsze strony –uważa Michał Rakoczy, kapitan reprezentacji Polski U-19.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności