Reprezentacja U19 | mężczyźni

Reprezentacja młodzieżowa U-19

U-19: Zmiany w powołaniach na mecze z Niemcami i Czechami

27.08.2020

Reprezentacja Polski do lat 19 prowadzona przez Jacka Magierę rozegra we wrześniu dwa spotkania: z Niemcami (03.09 w Kaliszu) i z Czechami (07.09 w Brzegu). Na liście zawodników powołanych na zgrupowanie w Uniejowie doszło do trzech zmian: Nicolę Zalewskiego (AS Roma), Jakuba Ojrzyńskiego (Liverpool) i Jakuba Bierońskiego (Podbeskidzie Bielsko-Biała) zastąpią Nikodem Niski (Legia Warszawa), Krzysztof Bąkowski (Lech Poznań) oraz Jakub Kałuziński (Lechia Gdańsk)

Centralna Liga Juniorów

W dwóch ostatnich sezonach kluby te sprawiały spore niespodzianki w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Najpierw Śląsk Wrocław został wicemistrzem, a teraz Górnik Zabrze okazał się najlepszy w Polsce. Dzisiaj oba kluby chcą potwierdzić dobrą prace z młodzieżą. Po pierwszej kolejce liderem jest Śląsk, ale i „Górnicy” mogą ze swojej gry wynieść kilka pozytywów. Mecz Górnika ze Śląskiem będzie można zobaczyć na Łączy nas Piłka w niedzielę od godziny 12:15.

Federacja

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że wrześniowe akcje szkoleniowe młodzieżowych reprezentacji Polski zostają odwołane. Swoje mecze zgodnie z planem rozegrają jedynie reprezentacja Polski do lat 21 i kadra U-19. Obie drużyny obowiązywać będą jednak wytyczne określone w protokole UEFA „Return to play”, a także „Protokół postępowania podczas akcji szkoleniowych PZPN”.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności