Reprezentacja FA | mężczyźni

Reprezentacja futsalu A

[FUTSAL] Błażej Korczyński: Mamy trzy punkty, ale nie jestem zadowolony z naszej gry

08.03.2021

– Byłem na pewno bardziej zadowolony z pierwszego meczu, niż z dzisiejszego. Pozwoliliśmy rywalowi na zbyt wiele. Dopuściliśmy do zbędnych nerwów, niepotrzebnie forsowaliśmy tempo, zamiast zdominować przeciwnika i kontrolować mecz – powiedział po wygranym 4:1 spotkaniu z Norwegią trener reprezentacji Polski w futsalu Błażej Korczyński.

Reprezentacja futsalu A

Polska nie mogła sobie pozwolić na jakąkolwiek stratę punktów w meczu z Norwegami, jeżeli chciała liczyć się w walce o wyjazd na futsalowe mistrzostwa Europy. Niespodzianki nie było. Biało-czerwoni w łódzkiej Atlas Arenie nie dali żadnych szans rywalom i mecze ze Skandynawami kończą z kompletem punktów, a także imponującym bilansem bramkowym 7:1.

Reprezentacja futsalu A

W swoim trzecim meczu eliminacji mistrzostw Europy, Polska pokonała Norwegię 3:0. Dla Norwegii były to pierwsze mecze w tych eliminacjach, ponieważ oba spotkania z Czechami nie odbyły się ze względu na pandemię i zostały zweryfikowane jako walkowery dla Czechów. Bramki dla drużyny Błażeja Korczyńskiego strzelali Sebastian Grubalski i Michał Marek dwie. Choć mecz odbył się w Łodzi, formalnie gospodarzem spotkania byli Norwegowie, ponieważ ze względu na sytuację epidemiologiczną nie można go było rozegrać w Norwegii. Kolejny mecz z Norwegami Polacy zagrają w poniedziałek 8 marca o godzinie 17:30.

Reprezentacja futsalu A

Na ostatniej prostej są przygotowania reprezentacji Polski do eliminacyjnego dwumeczu z Norwegią. Biało-czerwoni w Łodzi zagrają zarówno domowy mecz, jak i potyczkę, w której formalnie będą gośćmi. To, plus fakt, że mierzymy się z europejskim kopciuszkiem, sprawia, że tylko komplet punktów zadowoli biało-czerwonych. Pierwszy mecz z Norwegią już w piątek (godzina 13:50), a rewanż w poniedziałek.

Reprezentacja futsalu A

Futsalowa reprezentacja Polski przygotowuje się do dwumeczu z Norwegią w ramach eliminacji do mistrzostw Europy. Biało-czerwoni z wracającym po kontuzji kapitanem Michałem Kubikiem są faworytem spotkania. Nasza kamera była obecna podczas treningów drużyny Błażeja Korczyńskiego i sesji zdjęciowej, podczas której zawodnicy mieli okazje zaprezentować m.in. swoje „cieszynki”. Ze względu na sytuacje epidemiologiczną w swoich krajach, w łódzkiej Atlas Arenie swój dwumecz rozegrają także grupowi rywale naszej kadry Czesi i Portugalczycy. W tym odcinku magazynu przedstawimy też wyniki losowania 1/4 finału Pucharu Polski w futsalu.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności