Reprezentacja FA | mężczyźni

Reprezentacja futsalu A

[FUTSAL] Mateusz Madziąg, czyli żołnierz w kadrze powalczy o przepustkę na… EURO

12.02.2021

Gdy selekcjoner reprezentacji Polski, jednocześnie jedna z największych ikon futsalu, publicznie chwali na konferencji prasowej debiutanta, to musi to coś znaczyć. Na taki gest ze strony Błażeja Korczyńskiego po eliminacyjnych meczach z Portugalią zasłużył Mateusz Madziąg, 24-letni debiutant w kadrze. – To wygrany tego zgrupowania – podkreślił selekcjoner.

Ekstraklasa futsal

Rozkręca się ligowa karuzela w Statscore Futsal Ekstraklasie. W weekend ligowcy grali po raz dwudziesty w tym sezonie, a w środę ponownie wybiegną na parkiety. Doskonała to wiadomość dla wicemistrza Polski, Constractu Lubawa, który potknął się w Chorzowie. Rehabilitacji będzie szukał w potyczce z FC Toruń. Spotkanie to będzie pokazywane na kanale Łączy Nas Piłka w środę od 18:15. Tansmisję zaczynamy kwadrans wcześniej.

Po reprezentacyjnej przerwie na ligowe parkiety powróciły drużyny Statscore Futsal Ekstraklasy. Najlepiej przerwę ligową wykorzystał Rekord, który odniósł najwyższe zwycięstwo w tym sezonie. Czternaście bramek zaaplikowanych rywalowi z Chojnic cieszy bielszczan tym bardziej, że w meczu na szczycie w Chorzowie przegrał wicelider z Lubawy.

Futsalowa reprezentacja Polski rozpoczęła walkę w eliminacjach do mistrzostw Europy 2022. Nasze kamery towarzyszyły biało-czerwonym podczas przygotowań do meczów z aktualnymi mistrzami Europy i podczas samych spotkań, z drużyną, której kapitanem jest legendarny Ricardinho​. Selekcjoner Błażej Korczyński nie mógł skorzystać z kilku podstawowych zawodników, z kapitanem kadry Michałem Kubikiem na czele, mimo to jego zespół zremisował na wyjeździe z utytułowanym rywalem.

Podbudowana wyjazdowym remisem 2:2 w Mafrze futsalowa reprezentacja Polski podejmowała w Łodzi Portugalię. Aktualni wciąż mistrzowie Europy przyjechali do Atlas Areny w najsilniejszym składzie. Wśród biało-czerwonych zabrakło kontuzjowanego Mikołaja Zastawnika, autora bramki i asysty z meczu w Portugalii. Polacy dzielnie walczyli, ale tym razem ekipa Błażeja Korczyńskiego musiał uznać wyższość rywali, którzy po dwóch bramkach Cardinala i trafieniuAndre Coelho wygrali 3:0.

Po remisie w pierwszym spotkaniu, rewanż na własnym terenie z Portugalią naszej reprezentacji już nie wyszedł. Biało-czerwoni przegrali w Łodzi 0:3 i po dwóch meczach eliminacji do Mistrzostw Europy mają na koncie jeden punkt. – Może to być jednak bardzo cenna zdobycz, bo najważniejsze spotkania przed nami – mówi selekcjoner reprezentacji Polski, Błażej Korczyński.

W drugim meczu eliminacji do mistrzostw Europy reprezentacja Polski nie sprawiła sensacji. Biało-czerwoni, zwłaszcza w pierwszej połowie, mieli pomysł na grę, ale gorzej było z realizacją. Polska przegrała z Portugalią 0:3 i po dwóch meczach grupowych ma jeden punkt. Kolejne spotkania eliminacyjne zaplanowano w pierwszej połowie marca, a rywalem będzie reprezentacja Norwegii.