Reprezentacja młodzieżowa U-21

Bez punktów wrócili z kolejnego meczu kwalifikacji do turnieju finałowego mistrzostw Europy UEFA EURO U-21 2021 reprezentanci Polski do lat 21. Biało-czerwoni przegrali z Serbią 0:1, a gola na wagę zwycięstwa zdobył dla rywali Veljko Nikolić. Kolejne starcie podopieczni Czesława Michniewicza rozegrają już na własnym terenie. We wtorek o godzinie 18:00 na stadionie w Gdyni Polacy zagrają z Bułgarią.

Reprezentacja młodzieżowa U-19

W ramach przygotowań do eliminacji mistrzostw Europy Polska przegrała w meczu towarzyskim z Danią 1:3. Do przerwy było 0:3. – W przerwie zareagowaliśmy na wydarzenia z pierwszej połowy. Dokonaliśmy czterech zmian, które zdecydowanie poprawiły naszą grę. Pojawiło się konkretne zagrożenia z naszej strony i była większa determinacja. Stworzyliśmy więcej sytuacji, ale to było za mało, by odrobić straty. Trudno gonić wynika, kiedy przegrywa się 0:3, bo to wpływa na morale zespołu – uważa Jacek Magiera, selekcjoner reprezentacji do lat 19.

Reprezentacja Polski do lat 19, która przygotowuje się do marcowego turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy, rozegra w Kołobrzegu towarzyskie spotkanie z Duńczykami (08.10, godz. 15, transmisja w TVP Sport). Dla podopiecznych trenera Jacka Magiery będzie to drugi sprawdzian w trakcie budowania nowego zespołu.

W piątek reprezentacja Polski do lat 21 rozegra kolejne spotkanie w kwalifikacjach do turnieju finałowego mistrzostw Europy UEFA EURO U-21 2021. Przeciwnikiem biało-czerwonych będzie Serbia, która pożegnała się już z szansami na awans. – Czeka nas z pewnością niezwykle trudne spotkanie, mimo zmian, które także nastąpiły w zespole naszego rywala – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka trener Czesław Michniewicz.

Trzech bramkarzy, dwóch pomocników, a także po jednym obrońcy i napastniku. To nowi piłkarze na zgrupowaniu reprezentacji Polski U-19, która przygotowuje się do przyszłorocznych eliminacji do mistrzostw Europy. W czwartek w Kołobrzegu (08.10, godz. 15, transmisja w TVP Sport), a w poniedziałek w Świnoujściu (12.10, godz. 13) kadra trenera Jacka Magiery zmierzy się rówieśnikami z Danii.