Reprezentacja młodzieżowa U-21

– Mieliśmy przed tym spotkaniem pewne obawy, ale tak jest przed każdym meczem. To zupełnie nowa drużyna, a mieliśmy niewiele czasu, żeby przećwiczyć pewne elementy. Chłopaki okazali się jednak bardzo pojętni, wystarczyło to, by przeciwko Estonii rozegrać naprawdę niezłe zawody – powiedział po wygranym 6:0 meczu z Estonią trener reprezentacji Polski do lat 21 Czesław Michniewicz.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Bez żadnych problemów zapisali na swoim koncie kolejne zwycięstwo reprezentanci Polski do lat 21. W rozegranym w Parnawie spotkaniu kwalifikacji mistrzostw Europy UEFA EURO U-21 2021 podopieczni trenera Czesława Michniewicza wygrali z Estonią 6:0. Dwie bramki zapisał na swoim koncie Mateusz Bogusz, a po jednej Patryk Klimala, Jakub Kamiński, Robert Gumny i Paweł Tomczyk.

Reprezentacja młodzieżowa U-19

– Graliśmy z bardzo dobrym zespołem, który ma w szeregach piłkarzy z silnych klubów i już z doświadczeniem w seniorskim futbolu. Ale u nas także mamy takich zawodników. Dlatego mecz był ciekawy dla kibiców, intensywnością, co już wiemy z rozmów z piłkarzami, przebijający to z czym zwykle się mierzą w rozgrywkach klubowych – powiedział Jacek Magiera, selekcjoner reprezentacji Polski U-19 po towarzyskim spotkaniu z Niemcami w Kaliszu (1:1).

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, do gry powracają reprezentacje narodowe. Po dziesięciu miesiącach pauzy rywalizację o awans na mistrzostwa Europy wznawia także kadra do lat 21, prowadzona przez trenera Czesława Michniewicza. W piątkowe popołudnie powalczy o punkty z Estonią. – Nie nastawiamy się na bitwę, a spotkanie o wysokiej kulturze – mówi sternik reprezentacji U-21.

Reprezentacja młodzieżowa U-19

Reprezentacja Polski U-19 zremisowała 1:1 w towarzyskim meczu z Niemcami. Polacy prowadzili po golu Filipa Szymczaka, a po przerwie wyrównał Mehmed Aydin. W rozegranym dodatkowo konkursie rzutów karnych lepiej z jedenastu metrów strzelali goście. Tym spotkaniem zespół trenera Jacka Magiery rozpoczął przygotowania do eliminacji mistrzostw Europy.

Reprezentacja młodzieżowa U-19

Z bramkarzy powołanych na zgrupowanie reprezentacji Polski U-19 najwięcej ma najwięcej doświadczenia. W poprzednim sezonie zadebiutował w ekstraklasie, a w tym broni w pierwszoligowym Chrobrym Głogów. Teraz dostał szasnę, by pokazać umiejętności w kadrze narodowej. – Celem nadrzędnym jest awans na mistrzostwa Europy, a na pierwszym zgrupowaniu musimy się jak najlepiej poznać i zaaklimatyzować w reprezentacji – mówi Kacper Bieszczad.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności