Reprezentacja młodzieżowa U-21

– Przed nami bardzo ważne spotkanie. Przegraliśmy istotne starcie z Serbią, przez co szanse na pierwsze miejsce są niewielkie. Liczymy na dobry mecz w naszym wykonaiu, lepszą postawę niż przeciwko Serbom. Mam nadzieję, że pokażemy dobrą piłkę i że zadowolimy kibiców – powiedział trener reprezentacji Polski do lat 21 Czesław Michniewicz o meczu z Bułgarią (wtorek, godz. 18), dla którego najbliższy pojedynek w eliminacjach UEFA Euro U-21 będzie ostatnim w roli szkoleniowca młodzieżówki.

Reprezentacja młodzieżowa U-19

W poniedziałek (12.10.2020) o godz. 13:00 w Świnoujściu miało zostać rozegrane spotkanie towarzyskie reprezentacji Polski do lat 19 z Danią. Zgodnie z procedurami Zespołu Medycznego Polskiego Związku Piłki Nożnej, dwa dni przed meczem przeprowadzono u drużyny wymazy, które wskazały wyniki pozytywne u członków sztabu szkoleniowego. Te osoby od niedzieli były odizolowane od zespołu. Pomimo przygotowania drużyny gospodarzy do meczu, w poniedziałek reprezentacja Danii zrezygnowała z rozegrania spotkania.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Robert Gumny w niedzielę opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 21 odbywające się w Gdańsku. Obrońca kadry młodzieżowej w piątkowym meczu z Serbią został napomniany żółtą kartką, która wykluczyła go z występu w kolejnym meczu. W związku z tym Gumny powrócił do klubu, gdzie dołączy do drużyny. Biało-czerwoni zagrają natomiast z Bułgarią 13 października o godz. 18:00 w Gdyni.

Reprezentacja młodzieżowa U-19

Jakub Iskra w reprezentacjach młodzieżowych zagrał już ponad 20 spotkań. Na co dzień jest zawodnikiem SPAL Ferrara i ma już za sobą debiut w Serie A. Z kadrą do lat 19 chciałby awansować na mistrzostwa Europy, ale zdaje sobie sprawę, że to długa droga. Dla Łączy Nas Piłka Iskra opowiedział o transferze do Włoch, nauce języka i polskiej kolonii w SPAL.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

– To było bardzo trudne spotkanie, ale przegraliśmy po prostym błędzie, którego absolutnie można było uniknąć. Niestety nie udało nam się zdobyć bramki. Nie wykorzystaliśmy wielu sytuacji w pierwszej połowie. W drugiej były momenty, które można było zamienić na gola, ale tego nie udało się wykonać. To dla nas bardzo smutny wieczór, bo przegraliśmy bardzo ważny mecz. Sytuacja w tabeli jest teraz skomplikowana. Nic do końca nie zależy do nas. Przed nami dwa spotkania, trzeba zrobić wszystko, żeby jak najlepiej zagrać mecz z Bułgarią. Potem musimy spojrzeć w tabelę, bo wiele zmieniło się po tej naszej porażce – powiedział trener Czesław Michniewicz.

Reprezentacja młodzieżowa U-19

Reprezentacja Polski do lat 19 przegrała 1:3 z Duńczykami. W pierwszej połowie Polacy zagrali źle i stracili aż trzy gole. Po przerwie było dużo lepiej, ale podopiecznym trenera Jacka Magiery udało się zdobyć tylko honorową bramkę po trafieniu Dawida Kocyły. Zapraszamy do obejrzenia obszernego skrótu z tego spotkania.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności