Reprezentacja U19 | mężczyźni

Federacja

Mecze młodzieżowych reprezentacji Polski i kadry futsalu odwołane

12.03.2020

W związku z aktualną sytuacją związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19 i zagrożeniem epidemiologicznym na terytorium kraju, Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że mecze reprezentacji Polski do lat 20 oraz do lat 19 (rocznik 2002), które miały odbyć się w marcu, zostały odwołane. W porozumieniu z selekcjonerem tych kadr, Jackiem Magierą, odwołano również przyjazd zawodników z klubów krajowych i zagranicznych na zgrupowanie w Ustroniu.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

W marcu w Ustroniu odbędzie się zgrupowanie połączonych reprezentacji Polski do lat 19 (rocznik 2002) i do lat 20. Prowadzona przez Jacka Magierę drużyna rozegra dwa spotkania w ramach Turnieju Ośmiu Narodów: z Anglią (26.03, Bielsko-Biała) i z Czechami (30.03, Opava), oraz towarzyski mecz U-19 z Estonią (27.03, Ustroń). Poniżej lista zawodników z klubów zagranicznych powołanych na to zgrupowanie.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

Prawie 40 zawodników Jacek Magiera powoła na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski. Będzie to połączenie dwóch kadr: do lat 20, która zmierzy się z Anglią (26.03, Bielsko-Biała, g. 18) i z Czechami (30.03, Opava, g. 16), oraz do lat 19 (rocznik 2002), która zagra z Estonią (27.03, Ustroń, g. 14). – Chcemy w dobrym stylu zakończyć pracę z U-20, a także jak najszybciej wdrożyć piłkarzy w nasz sposób pracy kadry U-19 – mówi selekcjoner.

Centralna Liga Juniorów

Po zimowej przerwie rozgrywki w ten weekend wznowi Centralna Liga Juniorów. Jak pokazała pierwsza część sezonu, zmagania juniorów mogą dostarczać wielu emocji, jak również być odpowiednią trampoliną do skoku w dorosły futbol. Łączy Nas Piłka wiosną zamierza przyglądać się tym rozgrywkom jeszcze baczniej. Zapraszamy na transmisje najciekawiej zapowiadających się spotkań.

Reprezentacja młodzieżowa U-19

Maciej Stolarczyk został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski U-19 (rocznik 2003). Jako trener pracował m.in. w Pogoni Szczecin, Wiśle Kraków czy kadrze U-20. – Będziemy szukać piłkarzy głównie w zespołach Centralnej Ligi Juniorów lub w drużynach rezerw, w których stawiają pierwsze kroki. W większości to zawodnicy, którzy jeszcze nie zaistnieli na poziomie pierwszej ligi czy ekstraklasy, ale to szybko może się zmienić, co pokazuje przykład Olka Buksy z Wisły – podkreśla w rozmowie z Łączy Nas Piłka Maciej Stolarczyk.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności