Reprezentacja U19 | mężczyźni

Aktualności

[WIDEO] Podcast: Jak trafić do reprezentacji Polski?

08.05.2020

Skauting zagraniczny funkcjonuje w Polskim Związku Piłki Nożnej od kilkunastu lat i tylko rośnie w siłę. W młodzieżowych reprezentacjach mężczyzn i kobiet możecie oglądać niemało Polaków, którzy wychowywali się zagranicą, ale to dla biało-czerwonych barw zrobią wszystko. W kolejnym podcaście rozmawiamy z Maciejem Chorążykiem i Tomaszem Rybickim, skautami zagranicznymi, o ich odkryciach, metodach wyszukiwania piłkarzy z polskimi korzeniami i dumie w chwilach, gdy widzą kolejne debiuty oraz występy w kadrach. Który z piłkarzy według nich ma największe szanse na przebicie się do pierwszej reprezentacji? Kto o programie „Gramy dla Polski” dowiedział się… w kościele? Dlaczego warto patrzeć, jak spisują się polskie drużyny młodzieżowe klubów ze Stanów Zjednoczonych? Ilu reprezentantów znaleziono w Internecie? Zapraszamy do oglądania i słuchania.

Tylko u nas

Zwycięstwa z europejskimi potęgami, takimi jak Niemcy, Portugalczycy czy Włosi? Wielkie mecze na turniejach, a może wygrane, po których młodzi Polacy podnosili puchary? W ostatniej dekadzie młodzieżowe reprezentacje Polski rozegrały wiele meczów, które mocno zapadły w pamięć kibiców. W 12. odcinku magazynu „Młoda Polska” prezentujemy nasz subiektywny wybór dziesięciu spotkań, które zapisały się w historii polskiej piłki młodzieżowej. A który z tych meczów wam utkwił w pamięci najmocniej? Piszcie w komentarzach!

Wywiady

– Wiara może góry przenosić – uśmiecha się wypożyczony do Zagłębia Sosnowiec Kacper Łopata. Osiemnastolatek wcześniej występował w młodzieżowych drużynach występującego w Premier League Brighton, a w piłkę zaczął grać tak naprawdę cztery lata temu. Teraz nadrabia stracony czas i swoją przyszłość widzi w Premier League. – Chcę również zagrać w reprezentacji Polski – dodaje środkowy obrońca Zagłębia.

PKO Ekstraklasa

Michał Karbownik w tym sezonie debiutuje na boiskach PKO Ekstraklasy, a mimo to spisuje się lepiej niż dobrze. Młodzieżowy reprezentant Polski nie dość, że ma na koncie sześć asyst, to jeszcze podaje najdokładniej ze wszystkich Polaków. Ta i inne statystyki tylko potwierdzają, że debiutant nie czuje na boisku skrępowania w rywalizacji z o wiele bardziej doświadczonymi przeciwnikami. Przez swój brak ograniczeń już zbiera pierwsze efekty.

Tylko u nas

W kolejnym odcinku naszego podcastu #PrzyZielonymStoliku głównym tematem rozmowy było wsparcie, jakie Polski Związek Piłki Nożnej w trakcie epidemii koronawirusa kieruje w stronę piłki młodzieżowej. Jak w obecnych okolicznościach dbać o morale młodych podopiecznych? Jak sprawić, by nie przestali kochać piłki nożnej? W jaki sposób PZPN wspiera kluby występujące w Centralnych Ligach Juniorów? I jak – z perspektywy praktyka – funkcjonuje w polskiej piłce Pro Junior System? Zapraszamy!

Centralna Liga Juniorów

Kamil Jóźwiak, Sebastian Szymański, Radosław Majecki. Co łączy tę trójkę? Prócz tego, że mają duże piłkarskie aspiracje i możliwości, to wszyscy wystąpili kilka lat temu w finałach zreformowanych rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. Zresztą głośnych nazwisk w decydujących spotkaniach było więcej. Postanowiliśmy przyjrzeć się finałowym meczom z 2015 i 2016 roku.

Reprezentacje młodzieżowe

Epidemia koronawirusa wywróciła do góry nogami nie tylko kalendarz seniorskich rozgrywek piłkarskich. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku młodzieżowych reprezentacji Polski, rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów, czy inicjatyw PZPN skierowanych do młodych zawodników. Tematem „podcastowego” odcinka magazynu Młoda Polska będą właśnie te zmiany – zarówno na polu reprezentacyjnym, jak i klubowym.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności