Reprezentacja PP |

FORTUNA Puchar Polski

[PUCHAR POLSKI] Ostatni trzecioligowiec w stawce z marzeniami o ćwierćfinale

05.12.2018

W 1/16 finału Pucharu Polski 2018/2019 zameldowało się sześciu trzecioligowców. Dla pięciu z nich był to szczyt możliwości, ale jeden zdołał przebrnąć do 1/8 finału. To Wisła Sandomierz, która „na rozkładzie” ma już Koronę Kielce i Podbeskidzie Bielsko-Biała. W środę o 12:15 podopieczni Dariusza Pietrasiaka staną przed szansą awansu do ćwierćfinału rozgrywek.

FORTUNA Puchar Polski

W regulaminie bieżącej edycji Pucharu Polski przed jej rozpoczęciem zaszły zmiany. W rozgrywkach na szczeblu centralnym kluby są zobowiązane do wystawiania w czasie trwania całego meczu co najmniej jednego zawodnika-młodzieżowca. W dogrywce może również dojść do czwartej zmiany. Jak wyglądało to w praktyce w 1/16 finału „Pucharu Tysiąca Drużyn”?

FORTUNA Puchar Polski

Trener KP Starogard Gdański Łukasz Kowalski ma za niemal sto meczów rozegranych na poziomie ekstraklasy. W 2018 roku poprowadził natomiast klub z miasta Kazimierza Deyny do 1/16 finału Pucharu Polski, w której jego zespół poległ w starciu z Puszczą Niepołomice. – Dziś widziałem na boisku prawdziwą drużynę – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności