Reprezentacja PP |

FORTUNA Puchar Polski

Departament Rozgrywek Krajowych Polskiego Związku Piłki Nożnej wyznaczył terminy rewanżowych spotkań 1/4 finału Pucharu Polski. Jako pierwszy rozegrany zostanie mecz Górnika Zabrze z Chojniczanką Chojnice, a rywalizację zamknie starcie Korony Kielce z Zagłębiem Lubin. Bezpośrednio po zakończeniu tego drugiego zostanie przeprowadzenie losowanie par półfinałowych.

FORTUNA Puchar Polski

W doliczonym czasie pierwszej połowy meczu Zagłębie Lubin – Korona Kielce piłka po strzale Macieja Górskiego wpadła do siatki. Początkowo Paweł Raczkowski gola nie uznał, ale po interwencji VAR wskazał na środek. Autor trafienia sam był zaskoczony, ale dotarło do niego, że kielczanie wyszli w ćwierćfinale Pucharu Polski na prowadzenie. W Lubinie nie oddali go do ostatniego gwizdka arbitra i do rewanżu przystąpią z jednobramkową zaliczką.

FORTUNA Puchar Polski

– Przed meczem można było się trochę przekomarzać, kto jest faworytem spotkania. Wiadomo, że Arka to obrońca trofeum i zespół grający o klasę rozgrywkową wyżej od nas, ale graliśmy na własnym terenie. Myślę, że mogliśmy pokusić się o lepszy wynik – powiedział po spotkaniu z Arką Gdynia piłkarz Chrobrego Głogów Michał Ilków-Gołąb.

FORTUNA Puchar Polski

Obrońcy Pucharu Polski wracają do gry. Dziś Arka Gdynia zmierzy się na wyjeździe z Chrobrym Głogów, którego trenerem jest były szkoleniowiec „żółto-niebieskich” Grzegorz Niciński. To pojedynek z piękną historią złotego medalu w tle i gestem fair-play Leszka Ojrzyńskiego. Obiecałem, że jeśli wygramy z Lechem, oddam swój medal Nicińskiemu, ale uprzedził mnie klub. Swój przekazałem więc na cele charytatywne. Cieszę się na spotkanie z Grześkiem – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka Ojrzyński.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności