Reprezentacja A | mężczyźni

Reprezentacja A

Krzysztof Piątek nie zagra na UEFA EURO 2020! Długa przerwa Polaka

14.05.2021

Potwierdziły się najgorsze prognozy – występ Krzysztofa Piątka na mistrzostwach Europy 2020 jest wykluczony. Napastnik reprezentacji Polski dziś rano przejdzie w Niemczech zabieg operacyjny. – Krzysztof doznał złamania w obrębie stawu skokowego. Operacja jest konieczna. Zawodnika czekają trzy-cztery miesiące przerwy – powiedział nam Jacek Jaroszewski, lekarz reprezentacji Polski.

Aktualności

Finałowe spotkanie finału Pucharu Niemiec, w którym Borussia Dortmund pokonała 4:1 RB Lipsk, było prawdopodobnie ostatnim wielkim meczem w karierze Łukasza Piszczka. Karierze, o której będzie się mówić na długo po tym jak Piszczek zejdzie ze sceny. On opuści piłkarską scenę w Niemczech jako zwycięzca. Wygrał jako sportowiec, człowiek, w Dortmundzie zyskał status, o jaki trudno będzie nie tylko jakiemukolwiek Polakowi, jeśli tam zagra, co w ogóle obcokrajowcowi. I jak zaczynał w Borussii od mistrzostwa tak skończył z Pucharem Niemiec. Właśnie sięgnął po ósme trofeum z tym klubem.

Reprezentacja A

Jeszcze kilka tygodni temu to Juventus Turyn był w lepszej sytuacji w lidze niż Napoli. Jednak postępująca słaba forma piłkarzy „Starej Damy” sprawiła, że nie mogą oni być pewni gry w Lidze Mistrzów. Niewykluczone, że kwestia obsadzenia ostatniej pozycji premiującej występy w Champions League będzie wewnętrzną sprawą Polaków – Piotra Zielińskiego oraz Wojciecha Szczęsnego.

Reprezentacja A

Piotr Zieliński nie mógł sobie wymarzyć lepszego rywala w Serie A, w meczu z którym osiągnie dwucyfrowy wynik bramek i asyst w jednym sezonie, niż Udinese Calcio. 59-krotny reprezentant Polski strzelił gola numer dziesięć we wszystkich rozgrywkach i to w konfrontacji z zespołem, w którym zaczęła się jego włoska przygoda. – W Napoli na pewno bardziej uwierzyłem w siebie – mówił nam „Zielu”. 10 bramkami i 12 asystami to potwierdza. To także świadectwo jego piłkarskiej jakości.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności