Reprezentacja A | mężczyźni

Reprezentacja A

[WIDEO] Idziemy, by wygrywać. Kulisy meczu Anglia – Polska (2:1)

02.04.2021

To było bardzo trudne zgrupowanie reprezentacji Polski – naznaczone kontuzją, jaką odniósł Robert Lewandowski, wykluczeniem Mateusza Klicha, Łukasza Skorupskiego i ważnych członków sztabu przez pozytywne wyniki testów, sporym zamieszaniem wokół badania i opóźnionym przylotem Grzegorza Krychowiaka do Londynu. Bardzo trudne zgrupowanie zakończone bardzo trudnym meczem z Anglią na Wembley, w którym Polacy zdecydowanie mogli osiągnąć lepszy rezultat, niż finalne 1:2.

To był dobry mecz „biało-czerwonych” na Wembley, szczególnie po zmianie stron. Grając odważnie wyrównaliśmy – po bramce, którą zdobył Jakub Moder – i przez długie minuty kontrolowaliśmy remisowy wynik. Niestety finalnie 2:1 (1:0) wygrała Anglia – gole dla wyżej notowanych rywali zdobyli Harry Kane i Harry Maguire. Prezentujemy Wam obszerny skrót tego spotkania, rozegranego w ramach eliminacji mistrzostw świata Katar 2022, a w nim wszystkie gole i najciekawsze akcje z obu stron.

Po remisie z Węgrami (3:3), wygranej z Andorą (3:0) i porażce z Anglią (1:2) przyszedł moment na podsumowanie pierwszego, intensywnego zgrupowania Paulo Sousy w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Jakie były jego kluczowe decyzje personalne, jak komunikował się z zespołem i jaki styl gry narzucił biało-czerwonym? Tłumaczymy w pięciopunktowym podsumowaniu.

Kiedy patrzysz na boisko i szukasz zawodnika, który w kluczowej strefie weźmie piłkę i przeprowadzi ją kilka, kilkanaście metrów wyżej pomimo pressingu rywala, to w reprezentacji Polski będzie nim znów Grzegorz Krychowiak. Ten o którym Paulo Sousa powiedział, że chce zobaczyć ponownie pomocnika grającego tak, jak w Sevilli. I zobaczył również w przegranym meczu z Anglią w Londynie (1:2).

– To nowy etap z nowymi pomysłami i zawodnicy muszą je lepiej zrozumieć. Dla nas to dobra forma budowania przyszłości. Jeśli będziemy mieli wszystkich najlepszych zawodników na boisku to będziemy bardziej przekonujący – powiedział Paulo Sousa, selekcjoner reprezentacji Polski po meczu z Anglią. W Londynie biało-czerwoni przegrali 1:2, jedynego gola strzelił Jakub Moder.

– Byłbym bardziej zadowolony po tym spotkaniu, gdybyśmy utrzymali remis. W drugiej połowie przycisnęliśmy rywala, który stwarzał okazje, ale i po naszej stronie ich nie brakowało. Szkoda, że wyjeżdżamy z Anglii bez punktów po takiej drugiej połowie – powiedział po starciu na Wembley pomocnik reprezentacji Polski Kamil Jóźwiak.