Aktualności

Krzysztof Piątek nie zagra na UEFA EURO 2020! Długa przerwa Polaka

Reprezentacja14.05.2021 
Potwierdziły się najgorsze prognozy – występ Krzysztofa Piątka na mistrzostwach Europy 2020 jest wykluczony. Napastnik reprezentacji Polski dziś rano przejdzie w Niemczech zabieg operacyjny. – Krzysztof doznał złamania w obrębie stawu skokowego. Operacja jest konieczna. Zawodnika czekają trzy-cztery miesiące przerwy – powiedział nam Jacek Jaroszewski, lekarz reprezentacji Polski. Krzysztof Piątek w drugiej połowie środowego meczu 31. kolejki Bundesligi pomiędzy Herthą BSC a Schalke 04 Gelsenkirchen (2:1) doznał kontuzji po jednym z pojedynków powietrznych. Dokładniejsze badania po zakończeniu spotkania wykazały, że reprezentant Polski doznał złamania kostki. – Piątek w tym sezonie ligowym nie pojawi się już na murawie. Wracaj jak najszybciej do zdrowia, Kris! – podał klub z Berlina w oficjalnym komunikacie. Pod dużym znakiem zapytania stanął również występ 25-latka w zbliżającym się turnieju finałowym mistrzostw Europy UEFA EURO 2020.

– Krzysztof przesłał mi swoje badania i nie wyglądały zbyt dobrze. Zawodnik przeszedł jeszcze w czwartek dodatkową konsultację medyczną, która miała dać odpowiedzieć na pytanie, czy operacja jest konieczna. Najgorszy scenariusz się potwierdził. Zawodnik w piątek o 8:00 przejdzie zabieg. Następnie czekają go trzy-cztery miesiące przerwy zanim wróci na boisko. Niestety, ale udział Krzysztofa w zbliżających się mistrzostwach Europy jest niemożliwy. Bardzo nam przykro, to smutna wiadomość. Wszyscy trzymamy kciuki, aby Piątek jak najszybciej wrócił na boisko – powiedział nam Jacek Jaroszewski, lekarz reprezentacji Polski.  

W sezonie 2020/2021 Krzysztof Piątek wystąpił w 32 meczach Herthy BSC, w których zdobył siedem bramek. W barwach reprezentacji Polski zagrał w trzech pierwszych meczach kwalifikacji mistrzostw świata 2022. Zdobył jedną bramkę w starciu z Węgrami w Budapeszcie.

Paweł Drażba

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności