Triumf Lokomotiwu! Krychowiak i Rybus zdobywają Puchar Rosji

Reprezentacja12.05.2021
Jeszcze do końca pierwszej połowy rywalizacja w finale Pucharu Rosji była wyrównana, ale w drugiej części spotkania Lokomotiw podkreślił swoją wyższość. Z Grzegorzem Krychowiakiem i Maciejem Rybusem na boisku zespół z Moskwy pokonał 3:1 Krylję Sowietow i zdobył to trofeum po raz dziewiąty w historii.

Poprzednio Lokomotiw triumfował w tych rozgrywkach dwa lata temu, również z duetem biało-czerwonych w składzie. Tym razem nie było wątpliwości, że to moskiewska drużyna odgrywa rolę faworyta. W finale Lokomotiw zmierzył się z Krylją Sowietow, a więc drugoligowcem. Pomimo gola Francoisa Kamano już w piętnastej minucie finału, który odbywał się w Niżnym Nowogrodzie, to jednak rywale odpowiedzieli trafieniem Dienisa Jakuba.

Po przerwie królował już tylko Lokomotiw. Zaraz po wznowieniu gry Fiodor Smołow wykorzystał rzut karny, a w samej końcówce Murilo potwierdził zwycięstwo ekipy Marko Nikolicia. Krychowiak oraz Rybus oczywiście zagrali pełne spotkanie, które odbywało się przy obecności ponad 20 tysięcy fanów.