Aktualności

Koniec sezonu dla Krzysztofa Piątka. Złamana kostka reprezentanta Polski

Reprezentacja13.05.2021 
Fatalne wieści napłynęły do nas z Berlina. Krzysztof Piątek w drugiej połowie meczu Herthy BSC z Schalke 04 Gelsenkirchen doznał kontuzji po jednym z pojedynków powietrznych. Dokładniejsze badania po zakończeniu spotkania wykazały, że reprezentant Polski doznał złamania kostki.

Oznacza to, że Krzysztof Piątek nie pojawi się już w tym sezonie na murawie. – Badania wykonane w czwartkowy poranek wykazały, że nasz napastnik złamał kostkę w meczu z Schalke 04 i w tym sezonie ligowym nie pojawi się już na murawie. Wracaj jak najszybciej do zdrowia, Kris! – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu. W związku z tym udział Krzysztofa Piątka w zbliżającym się turnieju finałowym mistrzostw Europy UEFA EURO 2020 stoi pod dużym znakiem zapytania.

W sezonie 2020/2021 Krzysztof Piątek wystąpił w 32 meczach Herthy BSC, w których zdobył siedem bramek. Dwukrotnie pokonał bramkarzy Unionu Berlin i FC Augsburg, a ponadto trafiał do siatki w meczach z Schalke 04 Gelsenkirchen, Eintrachtem Frankfurt i SC Freiburg. W barwach reprezentacji Polski wystąpił w trzech pierwszych meczach kwalifikacji do mistrzostw świata, a także zdobył jedną bramkę (w starciu z Węgrami).

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności