Reprezentacja A

Kiedy patrzysz na boisko i szukasz zawodnika, który w kluczowej strefie weźmie piłkę i przeprowadzi ją kilka, kilkanaście metrów wyżej pomimo pressingu rywala, to w reprezentacji Polski będzie nim znów Grzegorz Krychowiak. Ten o którym Paulo Sousa powiedział, że chce zobaczyć ponownie pomocnika grającego tak, jak w Sevilli. I zobaczył również w przegranym meczu z Anglią w Londynie (1:2).

Reprezentacja A

– To nowy etap z nowymi pomysłami i zawodnicy muszą je lepiej zrozumieć. Dla nas to dobra forma budowania przyszłości. Jeśli będziemy mieli wszystkich najlepszych zawodników na boisku to będziemy bardziej przekonujący – powiedział Paulo Sousa, selekcjoner reprezentacji Polski po meczu z Anglią. W Londynie biało-czerwoni przegrali 1:2, jedynego gola strzelił Jakub Moder.

Reprezentacja A

– Byłbym bardziej zadowolony po tym spotkaniu, gdybyśmy utrzymali remis. W drugiej połowie przycisnęliśmy rywala, który stwarzał okazje, ale i po naszej stronie ich nie brakowało. Szkoda, że wyjeżdżamy z Anglii bez punktów po takiej drugiej połowie – powiedział po starciu na Wembley pomocnik reprezentacji Polski Kamil Jóźwiak.

Reprezentacja A

– Mam wrażenie, że w pierwszej połowie byliśmy zbyt pasywni. Graliśmy z piątką z tyłu, nie atakując zbyt intensywnie. W drugiej wahadłowi operowali już wyżej, dzięki czemu mogliśmy odbierać piłkę na połowie rywala i byliśmy znacznie groźniejsi – podsumował spotkanie z Anglią bramkarz reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny.

Reprezentacja A

– Myślę, że w pierwszej połowie spotkania byliśmy zbyt bojaźliwi, wyszliśmy ze zbyt dużym respektem dla przeciwnika. Byliśmy za mało agresywni w bocznych sektorach boiska, co powodowało, że Anglicy mogli swobodnie zmieniać stronę gry – powiedział po meczu z Anglią obrońca reprezentacji Polski Jan Bednarek.

Reprezentacja A

Reprezentacja Polski była bardzo bliska wywalczenia cennego punktu na Wembley. Po wyrównującym golu, który został strzelony przez Jakuba Modera biało-czerwoni bronili się przed angielskimi atakami, ale niestety to „Synowie Albionu” wywalczyli zwycięstwo. Decydujące trafienie na swoim koncie w końcówce zapisał Harry Maguire. Anglicy wygrali 2:1 i z dziewięcioma punktami są liderem w naszej grupie.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności