Reprezentacja A

Sześć punktów, siedem zdobytych bramek i zero straconych goli – to dorobek reprezentacji Anglii w dwóch poprzednich meczach w eliminacjach mistrzostw świata. W trzeciej batalii „Synowie Albionu” na Wembley gościć będą biało-czerwonych, z którymi zagrają po raz 20. w historii. – Nasz przeciwnik to bardzo dobry zespół, z nowym trenerem i wysokim poziomem motywacji. Przed nami kluczowe spotkanie – powiedział przed meczem selekcjoner Gareth Southgate.

Reprezentacja A

– Musimy być w różnej wysokości obrony zorganizowani, grać blisko siebie, nie zostawiać miejsca między liniami, ponieważ Anglicy potrafią wykorzystać najmniejszą przestrzeń. Potrzeba nam koncentracji w tak wymagającym spotkaniu – powiedział Paulo Sousa, selekcjoner reprezentacji Polski na przedmeczowej konferencji prasowej. W środę biało-czerwoni zmierzą się na Wembley z Anglią w eliminacjach MŚ 2022, początek spotkania o godz. 20.45.

Reprezentacja A

– To będzie dla nas nawet większa motywacja, by udowodnić, że mamy jakość, pomimo braku kluczowych zawodników. Anglia ma świetnych piłkarzy, których znam z Premier League, ale jestem przekonany, że możemy sprawić wiele radości polskim kibicom – powiedział Jan Bednarek na konferencji prasowej przed środowym meczem eliminacji mistrzostw świata 2022 z Anglią na Wembley.

Reprezentacja A

Reprezentacja Polski przeszła kolejne testy na obecność koronawirusa. Niestety wyniki u Grzegorza Krychowiaka i Kamila Piątkowskiego są pozytywne. Z uwagi na fakt, że Krychowiak jest ozdrowieńcem, Polski Związek Piłki Nożnej podjął rozmowy z UEFA w celu wyjaśnienia sprawy i dopuszczenia zawodnika do meczu z Anglią.

Reprezentacja A

Plan na ten mecz był jasny: trzy pewne punkty. Stąd między innymi pierwszy skład reprezentacji Polski, w którym znalazło się trzech napastników: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Krzysztof Piątek. Pierwszy z nich zdobył dwie bramki, trzecią dorzucił debiutant Karol Świderski. A jak to wszystko wyglądało „od kuchni”?

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności