Reprezentacja kobieca A

- Wiemy, jak chcemy grać. Chcemy grać odważnie do przodu i stwarzać sobie sytuacje bramkowe. Także jest nowy pomysł na tę reprezentację i chcemy to pokazać w najbliższym meczu ze Szwecją - mówiła na konferencji prasowej napastniczka reprezentacji Polski, Ewa Pajor, która wraca do kadry narodowej po ponad rocznej przerwie. Snajperka VfL Wolsfburg opowiedziała o zmianach w kadrze, nowej selekcjoner, a także zdradziła, na które piłkarki ze Szwecji będzie trzeba szczególnie uważać.

Reprezentacja kobieca A

- Chcemy grać odważnie w piłkę i tworzyć jak najwięcej sytuacji oraz strzelać gole. Nasza filozofia się nie zmienia. Najbliższy mecz to będzie jednak okazja, żeby na tle mocnego przeciwnika ocenić naszą pozycję wyjściową - mówiła tymczasowa selekcjoner reprezentacji Polski Nina Patalon na konferencji prasowej przed towarzyskim meczem ze Szwecją, który odbędzie się we wtorek o godzinie 18:30 na stadionie Widzewa w Łodzi.

Reprezentacja kobieca A

W marcu Miłosz Stępiński rozstał się z reprezentacją Polski kobiet, którą prowadził pięć lat i wrócił do trenowania mężczyzn - objął kadrę młodzieżową U-20. – Praca z paniami była dla mnie nobilitacją. Trzeba podchodzić do nich ze zrozumieniem i umiejętnie zarządzać emocjami – podkreśla Miłosz Stępiński. – Teraz wracam do kadry U-20 i mamy być bezpośrednim zapleczem dla reprezentacji U-21, która będzie walczyła o start w mistrzostwach Europy i Igrzyskach Olimpijskich.

Reprezentacja futsalu A

Niezwykle ciekawe widowisko zafundowały reprezentacje Polski i Czech. Biało-czerwoni pokazali ogromny charakter, ale i umiejętności, remisując na gorącym terenie 3:3. Polacy dwukrotnie w Pradze prowadzili, ale gospodarze również stanęli na wysokości zadania. Piątkowy mecz w kwestii awansu na Mistrzostwa Europy nic nie wyjaśnił, wszystko będzie się rozstrzygać w środowe popołudnie w Opolu.

Reprezentacja A

Jak poinformowała na swojej stronie internetowej UEFA, Mistrzostwa Europy 2020 w Piłce Nożnej odbędą się z kibicami na trybunach! Osiem miast-gospodarzy potwierdziło już gotowość przyjęcia fanów w liczbie odpowiadającej co najmniej 25 procent pojemności stadionów. 19 kwietnia zapadną zaś ostateczne decyzje co do turnieju finałowego.

Reprezentacja A

W trakcie marcowego zgrupowania selekcjoner Paulo Sousa udzielił wywiadu UEFA.com. – Reprezentanci muszą marzyć o zdobyciu międzynarodowego tytułu dla Polski. To pierwszy krok. Następnie musimy te cele mieć w naszych umysłach, a na boisku pokazywać grę i mentalność odpowiednią do ich realizacji. To oznacza ambicję, odwagę, organizację i agresywność – mówił Portugalczyk. Na Łączy Nas Piłka przedstawiamy tłumaczenie obszernej rozmowy o planach, inspiracjach oraz ocenie tego, co już po swojej drużynie zobaczył Sousa.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności