FORTUNA Puchar Polski

Bardzo ciekawie zapowiada się ćwierćfinałowa rywalizacja w Fortuna Pucharze Polski w Warszawie. Na przeciw lidera ekstraklasy, Legii Warszawa, stanie Piast Gliwice, który w czternastu ostatnich spotkaniach doznał tylko jednej porażki. Ale nie tylko z tego powodu mecz ten będzie miał wyjątkowy smaczek. – Dla nas rywalizacja z Legią jest dodatkowym wyzwaniem – powtarzają piłkarze Piasta, którzy jeszcze niedawno występowali przy Łazienkowskiej.

Bramkowe widowisko zafundowali piłkarze Puszczy Niepołomice i Arki Gdynia. W Niepołomicach padło aż siedem bramek! Więcej zdobyła ich Arka, która została pierwszym półfinalistą Fortuna Pucharu Polski. Żółto-niebiescy pokonali  Puszczę 5:2, chociaż do przerwy był remis 1:1. W drugiej połowie świetnie spisał się Marcus Vinicius. Do asysty z pierwszej połowy, piłkarz gdyńskiego zespołu dołożył dwa trafienia, w tym jedno z rzutu karnego.

Dwie klasy rozgrywkowe różnicy, ale tylko jeden mecz, w którym wszystko jest możliwe. W środowe popołudnie drugoligowa Chojniczanka Chojnice zmierzy się z Cracovią w spotkaniu, którego stawką będzie półfinał Fortuna Pucharu Polski. Faworyt wydaje się oczywisty, ale gospodarze starcia wierzą w niespodziankę. – Marzenia warto i trzeba mieć – mówi szkoleniowiec Chojniczanki Adam Nocoń.