FORTUNA Puchar Polski

Raków Częstochowa po raz drugi w historii klubu awansował do finału Fortuna Pucharu Polski. Podopieczni Marka Papszuna pokonali w półfinale Cracovię 2:1 i tym samym zemścili się za zeszłoroczne odpadnięcie w 1/8 finału tych rozgrywek. Dodatkowym smaczkiem tej rywalizacji jest postać Mateusza Wdowiaka. Jeszcze jesienią był piłkarzem Cracovii, 25-letni zawodnik zagrał przeciwko drużynie, której jest wychowankiem. W poprzednim sezonie w pucharze strzelił dla Cracovii cztery gole – dwa w półfinale z Legią Warszawa i jednego na wagę zwycięstwa w finale z Lechią Gdańsk. Dziś jest zawodnikiem Rakowa.

Poznaliśmy uczestników tegorocznej edycji Fortuna Pucharu Polski. Rywalem Arki Gdynia, która przed tygodniem zapewniła sobie udział w finale, będzie Raków Częstochowa, zespół prowadzony przez trenera Marka Papszuna. W środę częstochowianie po emocjonującym meczu wyeliminowali Cracovię, a o awansie zadecydowały bramki zdobyte przez Jakuba Araka oraz Vladislavsa Gutkovskisa. Co wiesz przed finałem Pucharu Tysiąca Drużyn? Zmierz się z naszym quizem!

Raków pokonał w półfinale Cracovię 2:1. Ogromne emocje zaczęły się w końcówce spotkania. Goście do przerwy prowadzili po golu Jakuba Araka, ale trzy minuty przed końcem wyrównał Matej Rodin. Do dogrywki jednak nie doszło, bo Vladislavs Gutkovskis zdobył zwycięską bramkę i klub z Częstochowy drugi raz w historii, a pierwszy od 1967 troku zagra w finale FORTUNA Pucharu Polski.