Europejskie puchary

Za nami rewanżowe mecze 1/16 finału Ligi Europy. O awans do dalszej fazy rozgrywek walczyło pięć drużyn mających w swoim składzie reprezentantów Polski. Trzy z nich zapewniły sobie promocję – to Łokomotiw Moskwa Macieja Rybusa, Dynamo Kijów Tomasza Kędziory i Borussia Dortmund Łukasza Piszczka. Bramkę dla SSC Napoli zdobył Piotr Zieliński, ale jego drużyna nie zdołała odrobić strat.

Przed nami rewanżowe mecze 1/16 finału Ligi Europy. O awans do dalszej fazy rozgrywek walczy pięć drużyn mających w swoim składzie reprezentantów Polski. Jako pierwszy awans zapewnił sobie Łokomotiw Moskwa, który po zwycięstwie w rewanżu wyeliminował OGC Nice. Później swój udział w 1/8 finału zapewniło sobie Dynamo Kijów.

Minęło niecałych trzydzieści minut meczu z Atalantą, gdy w swoim stylu prawą stroną ruszył Łukasz Piszczek: w typowy dla siebie sposób uniósł głowę przed zagraniem, wybrał moment i idealnie podał do Andre Schuerrle. Tak Borussia strzeliła swojego pierwszego gola, która pomimo straty kolejnych dwóch bramek zwyciężyła w Dortmundzie 3:2. Przedstawiamy podsumowanie występów Polaków w fazie pucharowej Ligi Europy.

Ignazio Abate, Leonardo Bonucci, Alessio Romagnoli, Davide Calabria – razem mają ponad 100 występów w reprezentacji Włoch. W czwartkowy wieczór defensywa AC Milan będzie starała się zatrzymać napastników Łudogorca Razgrad. Na miejsce w składzie liczy na pewno Jacek Góralski, a być może właśnie przeciwko legendarnej ekipie „Rossoneri” szansę oficjalnego debiutu dostanie Jakub Świerczok.

Po ponad dwóch miesiącach przerwy wróciły europejskie puchary! W tym tygodniu kibice reprezentacji Polski mogą śledzić występy sześciu zespołów, których barwy reprezentują na co dzień nasi kadrowicze. Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja Łudogorca Razgrad z AC Milan. Szansę oficjalnego debiutu w barwach bułgarskiej ekipy może dostać Jakub Świerczok.