Europejskie puchary

Robert Lewandowski rozpoczął strzelanie Bayernu w Lidze Mistrzów w poprzednim sezonie, udało mu się to tym razem. Napastnik trafił nawet pod presją... Łukasza Teodorczyka, który starał się rozproszyć uwagę kolegi z kadry przed rzutem karnym. Była 11. minuta meczu Bayernu z Anderlechtem i obaj wiedzieli, że będzie to kluczowy moment pierwszego spotkania fazy grupowej.

Trzech Polaków pojawiło się we wtorek na boiskach Ligi Mistrzów. Niezawodny Robert Lewandowski strzelił gola z rzutu karnego i pomógł Bayernowi Monachium w zwycięstwie 3:0 z Anderlechtem Bruksela na Allianz Arena. Do 84. minuty na boisku przebywał Łukasz Teodorczyk, ale do siatki nie trafił. Całe zawody w konfrontacji z Chelsea Londyn na Stamford Bridge zaliczył Jakub Rzeźniczak, lecz jego Karabach poległ aż 0:6. Co najważniejsze – w ośmiu wtorkowych meczach Champions League padło łącznie 28 goli! Warto było czekać na start prestiżowych rozgrywek!