Tylko u nas

Na mistrzostwach Europy 2020 nie będzie Szymona Marciniaka i jego zespołu. Nie oznacza to jednak, że na najważniejszej piłkarskiej imprezie naszego kontynentu w ogóle zabraknie polskich arbitrów. Przeciwnie – nominacje otrzymało trzech Polaków. Nasz kraj reprezentować będą: Paweł Gil (sędzia VAR), Bartosz Frankowski (sędzia techniczny) i Marcin Boniek (rezerwowy sędzia asystent).

Wywiady

Paweł Golański w barwach Korony Kielce rozegrał 145 spotkań w ekstraklasie i strzelił 11 goli. Z tego klubu trafił do reprezentacji Polski, z którą wystąpił na EURO 2008. Zauważyła go też słynna Steaua Bukareszt, a z rumuńskim zespołem poznał smak Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Teraz wrócił do bliskiego sercu klubu i jako dyrektor sportowy chce pomóc Koronie wrócić do krajowej elity.

Tylko u nas

O Piotrze Soczyńskim pamięta dziś niewielu kibiców, choć w reprezentacji Polski rozegrał trzydzieści meczów, a przywdziewał także koszulkę między innymi słynnego Fenerbahce SK. – Pojeździłem po świecie, zagrałem na fajnych stadionach, nie dawałem się ogrywać znanym napastnikom. Jest co wspominać, choć teraźniejszość nie jest najłatwiejsza – mówi dla Łączy Nas Piłka „Soka”.

Tylko u nas

Fantastyczne połączenie światka dziennikarskiego z historią polskiej piłki nożnej. Akcja rozpoczyna się we wrześniu 1953 roku… Chcielibyśmy przenieść Was w czasie. Do świata Jerzego Lechowskiego, wybitnego dziennikarza m.in. „Przeglądu Sportowego” oraz „Piłki Nożnej”, byłego kierownika Wydziału Szkolenia i wiceprezesa PZPN ds. sportowych. Honorowy Członek PZPN, a także Honorowy Prezes Klubu Seniora wydał wraz z PZPN książkę „Świadek koronny”, którą publikowaliśmy w odcinkach na Łączy Nas Piłka. Dzisiaj, Ku Pamięci Jerzego Lechowskiego, który zmarł 3 maja 2021 roku w wieku 92 lat, pragniemy raz jeszcze odsłonić fantastyczną historię.

Tylko u nas

W meczu, w którym sięgnęliśmy po legendarne zwycięstwo z Niemcami na Stadionie Narodowym w 2014 roku, był kwintesencją wszystkich kluczowych cech, jakie zaprezentowała nasza drużyna: zaangażowania, taktycznej konsekwencji, współpracy z partnerami, skuteczności, no i „serducha” zostawionego na boisku. Łukasz Piszczek pozostaje bez wątpienia jednym z największych, choć nie zawsze dostrzeganych, nieoczywistych bohaterów tego spotkania.

Wywiady

Krzysztof Baran to nieco zapomniany dziś piłkarz. Z Górnikiem Zabrze w 1988 roku zdobył mistrzostwo i Superpuchar Polski, a w reprezentacji Polski rozegrał dziesięć spotkań. Był o krok od wyjazdu na mistrzostwa świata do Meksyku, ale ostatecznie nie znalazł się w gronie wybrańców trenera Antoniego Piechniczka. Dziś po karierze zostały jedynie wspomnienia i… problemy zdrowotne. – Teraz chociaż mogę przespać noc, bo był okres, w którym ból był nie do zniesienia – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Tylko u nas

Do pobrania jest już najnowsze wydanie „Trenera”, fachowego magazynu Polskiego Związku Piłki Nożnej dla wszystkich szkoleniowców. W tym numerze przybliżamy sylwetkę nowego selekcjonera reprezentacji Polski, Paulo Sousy. Zgodnie z zapowiedziami, prezentujemy także kolejny suplement NMG, tym razem dotyczący „Przygotowania Psychologicznego”, które ma coraz większe znaczenie w piłce nożnej. Został przygotowany przez psychologa sportu Pawła Habrata oraz trenerów Piotra Stokowca i Łukasza Smolarowa z Lechii Gdańsk. Skupiamy się również na zgrupowanie Talent Pro, które w tym roku odbyło się w Hiszpanii. Miłej lektury!

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności