Tylko u nas

Były już u nas dziwne gole z meczów reprezentacji – czas na osobliwe, nieszablonowe, niestandardowe sytuacje i historie. Wybraliśmy dwanaście nietypowych zdarzeń ze spotkań biało-czerwonych, wśród których nie mogło zabraknąć takich klasyków jak słynny „mecz na wodzie” w 1974, starcie z ochroniarzem w Jerozolimie, awaria oświetlenia na meczu z Kazachstanem, śnieżny październik na Śląskim, złośliwi kibice w Czechach czy różne oryginalne wykonania hymnu narodowego. Pamiętacie to wszystko? Nawet jeśli tak, warto raz jeszcze rzucić okiem!

Tylko u nas

W Legii Warszawa występował przez pięć sezonów. Znalazł się w Galerii Sław tego klubu, a w ekstraklasie łącznie rozegrał 149 spotkań. Był reprezentantem Polski wszystkich kategorii wiekowych, ale w seniorskiej kadrze wystąpił tylko raz. – Myślę, że pod względem umiejętności piłkarskich było mnie stać na więcej, ale zabrakło szczęścia w odpowiednim momencie – wspomina Andrzej Sikorski, jednokrotny reprezentant Polski.

Wywiady

Debiutował w ekstraklasie dość późno, w wieku 23 lat, ale radził sobie na tyle dobrze, że trafił do mocnego Lecha Poznań. Z „Kolejorzem” i Polonią Warszawa osiągał największe sukcesy, grał w europejskich pucharach. Był też zawodnikiem Legii Warszawa i Wisły Kraków. 14 razy zagrał również w reprezentacji Polski i nawet strzelił gola. Paweł Kaczorowski, bo o nim mowa, dziś pracuje w Norwegii, a w rozmowie z Łączy Nas Piłka wspomina swoją karierę.

Tylko u nas

To były pojedynki pełne wielkich emocji! W pierwszym starciu Polski z Brazylią Krystian Bielik nie dał najmniejszych szans zawodnikowi Realu Madryt, Viníciusowi Júniorowi, pokonując go 5:2. W drugim spotkaniu Gracjan „El Polako” Gołębiewski dzielnie walczył zaś z Pedro „Resende” Soaresem, lecz minimalnie przegrał 4:5. Bilans dwumeczu to jednak 9:7 dla biało-czerwonych. Brawo! Już teraz obejrzyj oba starcia z odtworzenia. Komentuje nie kto inny, jak redaktor Dariusz Szpakowski. Zapraszamy!

Zza kulis

Skoro obserwujecie kanały „Łączy nas piłka”, futbol zajmuje na pewno ważne miejsce w waszym życiu. A gdyby tak środowisko piłkarskie stało się dla was środowiskiem zawodowym, w którym codziennie w pracy stykacie się ze swoją pasją? Co trzeba zrobić, by tak było? Jaki jest najlepszy pierwszy krok i jakie cechy są najważniejsze, by pójść dalej? O tym w kolejnym odcinku serii „Przy Zielonym Stoliku” rozmawiamy z Ewą Gucewicz, mieszkanką Genewy i pracowniczką UEFA oraz Damianem Witkowskim, pracownikiem PZPN, a także kilkoma innymi osobami, które przeszły drogę od zaangażowania w wolontariat sportowy po zdobycie pracy w piłkarskich i sportowych organizacjach.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności