Reprezentacja młodzieżowa U-21

Sporo działo się w życiu Bartosza Białka w ostatnich miesiącach. Transfer do VfL Wolfsburg, debiut w Bundeslidze, wreszcie powołanie do młodzieżowej reprezentacji Polski, efektowny gol w niej. Wyjątkowy, bo z przewrotki. Za sprawą 19-letniego napastnika biało-czerwoni przerwali opór Łotyszy, a sam Białek może z podniesioną głową wracać za zachodnią granicę, bo właśnie zaliczył debiutanckie trafienie w polskiej kadrze do lat 21.

Reprezentacja Polski do lat 21 pokonała Łotwę 3:1 w meczu eliminacji do mistrzostw Europy. – Choć rywal jest ostatni w grupie, to wiedzieliśmy, że dobrze broni i to się potwierdziło w pierwszej połowie. Po przerwie przyspieszyliśmy pod ich polem karnym i dzięki temu strzeliliśmy gole. Wygraliśmy, więc cel na to spotkanie zostało spełniony – mówił Maciej Stolarczyk, trener reprezentacji.

Zadebiutować w pierwszym zespole to jedno. Rozegrać pierwsze spotkanie w drużynie seniorów w Lidze Mistrzów – to dopiero wydarzenie. Szymon Czyż niedawno wystąpił w barwach Lazio Rzym przeciwko Club Brugge, notując tym samym mecz numer jeden w rzymskim klubie.

Meczem z Łotwą w roli trenera reprezentacji Polski do lat 21 zadebiutuje Maciej Stolarczyk. Choć szanse na awans do turnieju finałowego mistrzostw Europy UEFA EURO U-21 2021 są niezbyt wielkie, sternik biało-czerwonych wciąż wierzy w promocję. – Wiemy, że zależy to nie tylko od nas, ale chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby swoją pracę wykonać jak najlepiej. Nie zajmujemy się rzeczami, na które nie mamy wpływu. Dla nas najważniejsza jest nasza droga – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Meczem z Łotwą swoją pracę w roli trenera reprezentacji Polski do lat 21 rozpocznie Maciej Stolarczyk. Wcześniej funkcję tę sprawował Czesław Michniewicz, który poprowadził kadrę młodzieżową w 27 spotkaniach, zaliczając awans na mistrzostwa Europy we Włoszech. Zapraszamy na małą retrospekcję i przegląd dziesięciu najważniejszych wydarzeń podczas jego kadencji.