U-21: Maciej Stolarczyk: Cel w meczu z Łotwą został zrealizowany

Reprezentacja17.11.2020
Reprezentacja Polski do lat 21 pokonała Łotwę 3:1 w meczu eliminacji do mistrzostw Europy. – Choć rywal jest ostatni w grupie, to wiedzieliśmy, że dobrze broni i to się potwierdziło w pierwszej połowie. Po przerwie przyspieszyliśmy pod ich polem karnym i dzięki temu strzeliliśmy gole. Wygraliśmy, więc cel na to spotkanie zostało spełniony – mówił Maciej Stolarczyk, trener reprezentacji.

Do przerwy Polacy męczyli się z niżej norowanymi rywalami. Łotysze mieli nawet lepszą sytuację do strzelenia gola. – Rzeczywiście wyprowadzili dobrą kontrę i niewiele brakowało, by zakończyła się golem. W pierwszej połowie bardzo utrudnili nam realizację założeń. Nam brakowało przyspieszenia akcji pod polem karnym i częstszej zmiany stron podczas ataku – analizował trener Stolarczyk. – W drugiej połowie to zrobiliśmy, czego efektem były gole. W końcówce zabrakło nam konsekwencji, ale najważniejsze było zwycięstwo. Stracona bramka zawsze jest bolesna, ale nie miała znaczenia w kontekście rywalizacji o awans. To już tak naprawdę piłka seniorska i błędy kończą się najczęściej bramkami. W zespole wystąpiło kilku zawodników, którzy do tej pory nie mieli możliwości gry w tej drużynie i mogli tego zasmakować – dodał.

To był ostatni mecz eliminacji – Polska w grupie piątej zajęła drugie miejsce. Poza zwycięzcami grup, awans na mistrzostwa Europy U-21wywalczy też pięć najlepszych drużyn z drugich miejsc. Polacy musieli czekać na wyniki z innych boisk. – Musimy czekać co się wydarzy. Są dwa scenariusze co dalej. Jeśli nie uda się awansować, będę przygotowywał zespół do kolejnych eliminacji – przyznał trener Stolarczyk.