Reprezentacja U20 |

II Liga

Sebastian Bergier i potrzeba czasu, by móc zaistnieć w seniorach

05.05.2021

Sebastiana Bergiera kibicom Śląska Wrocław przedstawiać nie trzeba, w końcu to wychowanek klubu, który chwilę przed swoimi 17. urodzinami zadebiutował w ekstraklasie. Mimo, że w najwyższej klasie rozgrywkowej miał okazję wystąpić w niemałej liczbie meczów, to bramki jeszcze nie zdobył. Regularnie strzela za to w eWinner 2. Lidze, gdzie walczy o koronę króla strzelców.

Reprezentacja kobieca A

W marcu Miłosz Stępiński rozstał się z reprezentacją Polski kobiet, którą prowadził pięć lat i wrócił do trenowania mężczyzn - objął kadrę młodzieżową U-20. – Praca z paniami była dla mnie nobilitacją. Trzeba podchodzić do nich ze zrozumieniem i umiejętnie zarządzać emocjami – podkreśla Miłosz Stępiński. – Teraz wracam do kadry U-20 i mamy być bezpośrednim zapleczem dla reprezentacji U-21, która będzie walczyła o start w mistrzostwach Europy i Igrzyskach Olimpijskich.

PKO Ekstraklasa

Marcel Zylla w przeciwieństwie do innych młodzieżowców PKO Ekstraklasy, piłkę poznawał najpierw od strony jednego z najlepszych klubów świata, by dopiero po czasie przenieść się na polskie boiska. Tutaj w mniejszym lub większym stopniu daje o sobie znać. A zdaniem ludzi wokół to, co najlepsze z jego udziałem dopiero nadejdzie. – Wierzymy, że będzie jednym z liderów ofensywy Śląska – mówi dyrektor sportowy wrocławian Dariusz Sztylka.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

W kadrze powołanej przez Macieja Stolarczyka na zgrupowanie w hiszpańskim Pinatar i mecze towarzyskie z Arabią Saudyjską (26 marca) oraz Austrią (29 marca) znalazło się dwóch piłkarzy na co dzień grających w Fortuna 1. Lidze. W zgrupowaniu uczestniczą Marcin Grabowski z Bruk-Bet Termaliki Nieciecza oraz Wiktor Pleśnierowicz z Miedzi Legnica.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności