Aktualności

Mariusz Rumak i Miłosz Stępiński trenerami reprezentacji młodzieżowych

Federacja23.03.2021 
Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że Mariusz Rumak został nowym trenerem reprezentacji Polski do lat 19. Kadrę do lat 20 poprowadzi zaś Miłosz Stępiński – postanowił na wtorkowym posiedzeniu Zarząd PZPN.

Mariusz Rumak to absolwent AWF w Poznaniu. Po ukończeniu studiów podjął pracę z grupami młodzieżowymi Lecha Poznań, z którymi zdobył mistrzostwo Polski U-17 oraz wicemistrzostwo Polski U-19. Następnie został trenerem Jagiellonii Białystok w Młodej Ekstraklasie, był również odpowiedzialny za prowadzenie akademii piłkarskiej tego klubu. Później wrócił do Poznania i pełnił rolę asystenta José Mari Bakero w zespole seniorów, a od marca 2012 do sierpnia 2014 samodzielnie był pierwszym szkoleniowcem Lecha. Z poznańską drużyną dwukrotnie wywalczył wicemistrzostwo Polski, grał również w Lidze Europy.

Rumak w ekstraklasie pracował także w Zawiszy Bydgoszcz, Śląsku Wrocław i Bruk-Bet Termalice Nieciecza. Ostatnio trenował zaś pierwszoligową Odrę Opole. Teraz zastąpi na stanowisku trenera reprezentacji Polski do lat 19 Jacka Magierę, który 11 marca 2021 rozwiązał kontrakt z PZPN za porozumieniem stron.Miłosz Stępiński od 1 sierpnia 2015 do 7 lipca 2016 roku był już trenerem reprezentacji Polski do lat 20 mężczyzn. Następnie został selekcjonerem kadry kobiet, którą poprowadził w 44 meczach (25 zwycięstw, 7 remisów, 12 porażek). W niedawno zakończonych eliminacjach mistrzostw Europy biało-czerwone do ostatniego spotkania kwalifikacji walczyły o awans na turniej finałowy. Przegrały jednak w Madrycie 0:3 z Hiszpanią i odpadły z rywalizacji. Funkcję selekcjonera reprezentacji Polski kobiet Stępiński przestał pełnić 15 marca 2021.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności