Aktualności

Wrześniowe akcje szkoleniowe młodzieżowych reprezentacji odwołane

Federacja19.08.2020 
Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że wrześniowe akcje szkoleniowe młodzieżowych reprezentacji Polski zostają odwołane. Swoje mecze zgodnie z planem rozegrają jedynie reprezentacja Polski do lat 21 i kadra U-19. Obie drużyny obowiązywać będą jednak wytyczne określone w protokole UEFA „Return to play”, a także „Protokół postępowania podczas akcji szkoleniowych PZPN”.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, odwołano akcje szkoleniowe młodzieżowych reprezentacji U-17, U-16 i U-15 mężczyzn, młodzieżowych reprezentacji kobiet WU-19, WU-17, WU-15, a także młodzieżowych kadr futsalu. Łotewski Związek Piłki Nożnej (LFF) poinformował także, że zaplanowany na 19-20 września towarzyski dwumecz reprezentacji narodowych w futsalu z Polską nie zostanie rozegrany. Ma to związek z obowiązkową, 14-dniową kwarantanną po przyjeździe na teren Łotwy z powodu pandemii COVID-19.

PZPN informuje, że we wrześniu swoje mecze rozegrają pierwsza reprezentacja Polski mężczyzn (4 września o godz. 20:45 w Amsterdamie z Holandią oraz 7 września o godz. 20:45 w Zenicy z Bośnią i Hercegowiną w ramach rozgrywek Ligi Narodów UEFA), a także kobiet (18 września na wyjeździe z Czechami oraz 22 września o godz. 18:00 w Bielsku-Białej z Czechami w ramach eliminacji mistrzostw Europy). Zgodnie z planem spotkania kwalifikacji mistrzostw Europy UEFA EURO U-21 2021 rozegrają również podopieczni trenera Czesława Michniewicza, którzy 4 września o godz. 18:00 zmierzą się w Parnu z Estonią, a 8 września o godz. 18:00 w Łodzi z Rosją. Do skutku dojdą także towarzyskie mecze kadry do lat 19 trenera Jacka Magiery. Biało-czerwoni zmierzą się z Niemcami (3 września, godz. 18:00, Kalisz) oraz Czechami (7 września, godz. 17:00, Brzeg).

Wszystkie reprezentacje obowiązywać będą wytyczne określone w protokole UEFA „Return to play”, a także „Protokół postępowania podczas akcji szkoleniowych PZPN”. Zawodnicy oraz sztaby reprezentacji przejdą dwa-trzy obowiązkowe testy na COVID-19 (wymaz PCR). Dwa razy w ciągu dnia wszystkim mierzona będzie temperatura, obowiązkowe wypełnianie formularza oceny medycznej. Podczas podróży i pobytu w hotelach należy zachować wszystkie zasady reżimu sanitarnego.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności