Szczęsny bez szans przy strzałach Ronaldo i Jesé. Real jedną nogą w ćwierćfinale

Reprezentacja17.02.2016
Wynik dzisiejszego meczu na Stadio Olimpico w Rzymie najprawdopodobniej rozstrzyga już sprawę. Real Madryt musiałby za trzy tygodnie spotkać jakiś totalny kataklizm, by w ćwierćfinale Ligi Mistrzów jednak zagrała AS Roma, wszak wyjazdowa zaliczka – 2:0 po bramkach Cristiano Ronaldo i Jesé Rodrigueza – wydaje się zupełnie bezpieczna. Wojciech Szczęsny przy obu trafieniach „Królewskich” nie miał nic do powiedzenia.

Po wyrównanej pierwszej połowie, w której żadnej z drużyn nie udało się oddać celnego strzału na bramkę rywala, druga część gry należała zdecydowanie do podopiecznych Zinedine’a Zidane’a. „Los Blancos” wyprowadzili dwa bardzo mocne, wręcz zabójcze ciosy.

Najpierw w 57. minucie Wojciecha Szczęsnego silnym strzałem z narożnika pola karnego pokonał Cristiano Ronaldo, dla którego było to pierwsze trafienie poza Santiago Bernabeu od listopada ubiegłego roku. Piłka po uderzeniu Portugalczyka odbiła się jeszcze od nogi Alessandro Florenziego, przez co była zupełnie poza zasięgiem polskiego bramkarza.

0-1 Cristiano Ronaldo - AS Roma v... przez zidanekrisz

Po stracie bramki gospodarze postawili na ofensywę i w samej końcówce zostali skarceni jeszcze jedną szybką akcją Realu. Tym razem Szczęsnego płaskim strzałem pokonał Jesé Rodriguez, wprowadzony na boisko 4 minuty wcześniej.

0-2 Jese Rodriguez Goal - Roma vs Real Madrid... przez sport-24hd

Reprezentant Polski miał dzisiejszego wieczoru naprawdę niewiele okazji do zademonstrowania swoich umiejętności. Trzy pozostałe, celne uderzenia „Królewskich”, wybronił bardzo pewnie. Ponadto raz, w 76. minucie, wykazał się bardzo odważną i skuteczną interwencją na przedpolu.

Mecz rewanżowy zostanie rozegrany w Madrycie za niespełna trzy tygodnie – we wtorek, 8 marca.

TAGI: wojciech szczesny, as roma, real madryt, liga mistrzow,