Bournemouth nie dało rady Arsenalowi. Porażka beniaminka na Emirates Stadium

Reprezentacja28.12.2015

Bournemouth Artura Boruca przegrało w 19. kolejce Premier League z Arsenalem 0:2. Pierwszą bramkę dla londyńczyków zdobył Gabriel, a drugiego gola dla londyńczyków dołożył Mesut Ozil. Reprezentant Polski przy obu trafieniach dla „Kanonierów” nie miał wiele do powiedzenia.

Od pierwszych minut niespodziewanie to zawodnicy Bournemouth odważniej zapuszczali się pod bramkę rywala. Podopieczni Eddiego Howe’a mieili swoje okazje, ale brakowało im wykończenia akcji. Niewykorzystane sytuację zaczęły się na nich mścić, a z każdą chwilą narastała przewaga Arsenalu.

W 27. minucie londyńczycy strzelili pierwszego gola. Z rzutu rożnego w pole karne dośrodkowywał Mesut Ozil, a do piłki wyskoczył niepilnowany Gabriel. Obrońca gospodarzy mocno uderzył głową tuż pod poprzeczkę i dał swemu zespołowi prowadzenie. Zupełnie bezradny w tej sytuacji był Artur Boruc, który mógł piłkę tylko odprowadzić wzrokiem.

Chwilę później mogła paść druga bramka dla „Kanonierów”. Z lewej strony boiska próbował zagrozić Theo Walcott. Jego intencje jednak wyczuł Boruc, który pewnie obronił strzał Anglika.

W 63. minucie Arsenal zdobył drugą bramkę, a tym razem na listę strzelców wpisał się asystent przy pierwszym golu – Mesut Ozil. Gospodarze popisali się składną akcją, kapitalnie rozmontowując obronę Bournemouth. Boruc próbował jeszcze ofiarnie interweniować przy uderzeniu Niemca, ale piłka ponownie zatrzepotała w siatce.

Do końca spotkania rezultat już nie uległ zmianie i mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Arsenalu. Tym samym londyńczycy zrehabilitowali się za kompromitującą porażkę, która miała miejsce dwa dni temu z Southampton, a „The Cherries” natomiast zakończyli swoją świetną passę sześciu meczów bez porażki w lidze.