Reprezentacja A | mężczyźni

Reprezentacja A

Wojciech Szczęsny: Po tym meczu czujemy niedosyt

31.03.2021

– Mam wrażenie, że w pierwszej połowie byliśmy zbyt pasywni. Graliśmy z piątką z tyłu, nie atakując zbyt intensywnie. W drugiej wahadłowi operowali już wyżej, dzięki czemu mogliśmy odbierać piłkę na połowie rywala i byliśmy znacznie groźniejsi – podsumował spotkanie z Anglią bramkarz reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny.

Reprezentacja A

– Myślę, że w pierwszej połowie spotkania byliśmy zbyt bojaźliwi, wyszliśmy ze zbyt dużym respektem dla przeciwnika. Byliśmy za mało agresywni w bocznych sektorach boiska, co powodowało, że Anglicy mogli swobodnie zmieniać stronę gry – powiedział po meczu z Anglią obrońca reprezentacji Polski Jan Bednarek.

Reprezentacja A

Reprezentacja Polski była bardzo bliska wywalczenia cennego punktu na Wembley. Po wyrównującym golu, który został strzelony przez Jakuba Modera biało-czerwoni bronili się przed angielskimi atakami, ale niestety to „Synowie Albionu” wywalczyli zwycięstwo. Decydujące trafienie na swoim koncie w końcówce zapisał Harry Maguire. Anglicy wygrali 2:1 i z dziewięcioma punktami są liderem w naszej grupie.

Reprezentacja A

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że piłkarze reprezentacji Polski przed meczem z Anglią na Wembley zajęli neutralne i apolityczne stanowisko wobec inicjatywy „Black Lives Matter”. Jednocześnie podkreślamy, że wszyscy reprezentanci Polski są solidarnie przeciwni wszelkim przejawom rasizmu i nietolerancji. PZPN w swoich statutowych działaniach i powinnościach zawsze kierował się otwartością, przestrzeganiem zasad równości, tolerancji i równouprawnienia wobec wszystkich ludzi, niezależnie od ich miejsca zamieszkanie, koloru skóry, wyznania oraz poglądów politycznych.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności