Reprezentacja A | mężczyźni

Reprezentacja A

Posiadanie, połączenia i pozycja ciała. Piłka po polskiej stronie?

29.03.2021

Odkąd prowadzone są statystyki posiadania piłki dla meczów reprezentacji Polski, to nie uzyskała ona wyższego udziału w grze. Z Andorą sięgnęło to aż 82%, zdecydowanie więcej od następnego meczu i stawia biało-czerwonych w samej czołówce tej klasyfikacji po dwóch kolejkach europejskiej części eliminacji MŚ 2022. Środowe spotkanie z Anglią na Wembley powinno to zmienić, pytanie: na ile?

Reprezentacja A

Holender Bjorn Kuipers został wyznaczony na głównego sędziego spotkania trzeciej kolejki grupy I eliminacji mistrzostw świata, w którym Polska zmierzy się w środę o godzinie 20:45 w Londynie z Anglią. Na liniach pomagać mu będą Rogier Honig i Erwin Zeinstra, a na sędziego technicznego został wyznaczony Allard Lindhout.

Reprezentacja A

Robert Lewandowski z powodu urazu nie zagra w środowym meczu eliminacji mistrzostw świata 2022 przeciwko Anglii w Londynie. Badania kliniczne i obrazowe wykazały uszkodzenie więzadła pobocznego prawego kolana. Krótki czas pozostający do kolejnego meczu kadry wyklucza udział kapitana reprezentacji w tym spotkaniu. Wiązałoby się to ze zbyt dużym ryzykiem pogłębienia urazu. Taka decyzja jest jedyną słuszną, mając na uwadze zbliżający się turniej EURO 2020.

Reprezentacja A

Dlaczego do takich meczów w eliminacjach MŚ 2022 kibice reprezentacji Polski będą musieli przywyknąć? Gdzie biegał Robert Lewandowski i czy był napastnikiem? Jak spisali się dwaj debiutanci, czyli Kacper Kozłowski oraz Karol Świderski? Czemu biało-czerwoni opierają swój styl gry na dośrodkowaniach? Zapraszamy na pięciopunktowe podsumowanie meczu z Andorą (3:0).

Reprezentacja A

– Jestem usatysfakcjonowany swoją decyzją o składzie. Jeśli chodzi o trzech napastników, to od początku mówię, że to kluczowi zawodnicy, chcemy więcej połączeń, dynamiki więcej nimi i sytuacji dla nich. Jednocześnie chcę przekazać jasny sygnał naszej drużynie i rywalom – komentował po spotkaniu z Andorą (3:0) Paulo Sousa, selekcjoner reprezentacji Polski.

Reprezentacja A

– Bardzo cieszy mnie fakt, że trener mi zaufał, dał szansę i mogłem pojawić się na boisku. Rywal był oczywiście dużo słabszy, ale mocno cofnięty pod swoją bramkę. Nasi przeciwnicy grali bardzo nieprzyjemnie, dopuszczali się wielu fauli. Początek mieliśmy ciężki, ale cały czas mieliśmy wszystko pod kontrolą. Strzeliliśmy trzy gole, a mieliśmy dużo więcej sytuacji, by osiągnąć wyższy wynik – powiedział debiutant w zespole Paulo Sousy Kamil Piątkowski.

Reprezentacja A

– Byliśmy świadomi tego, że nasi przeciwnicy przyjadą do Warszawy przede wszystkim po to, by dobrze się bronić. To było widać od pierwszej minuty. Rywale chcieli kraść czas, nie było też łatwo przedrzeć się przez ich zasieki. Wiedzieliśmy, że musimy szukać pojedynków na skrzydłach i dośrodkowań. To się sprawdziło, bramki zdobyliśmy właśnie w ten sposób – podsumował mecz z Andorą obrońca reprezentacji Polski Bartosz Bereszyński.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności