Reprezentacja A | mężczyźni

Reprezentacja A

Krok po kroku wspina się po szczeblach klubowej i reprezentacyjnej kariery. Przez lepsze i gorsze momenty w Lechu Poznań, przez mistrzostwa Europy do lat 21, aż do seniorskiej kadry narodowej. Obchodzący 22 kwietnia swoje 23. urodziny Kamil Jóźwiak, który pochodzi z piłkarskiej rodziny, jest coraz mocniejszym punktem reprezentacji Polski.

Reprezentacja A

Rozgrywki Serie A wchodzą w decydującą fazę, w której rozstrzygnie się, kto ostatecznie z włoskiej ligi dostanie się do europejskich pucharów. Wśród drużyn bliskich tego celu jest Napoli Piotra Zielińskiego, przed którym wciąż są trzy możliwe opcje: Liga Mistrzów, Liga Europy lub Liga Konferencji. Tuż za plecami drużyny z południa Włoch jest Lazio Rzym – czwartkowe starcie (godz. 20.45, transmisja w Eleven Sports 1 i Eleven Sports 4) między tymi rywalami może odwrócić ich sytuację w lidze.

Reprezentacja A

O jego grze, drodze do ekstraklasy, a potem do kadry, napisano i powiedziano już wiele. Przy okazji rozmów o postępie to właśnie na młodego obrońcę wskazywano jako przykład pokonywania kolejnych poziomów piłkarskich i to w trybie ekspresowym. Szybko też przekonuje wszystkich, że regularna gra w Rakowie Częstochowa, transfer do Red Bull Salzburg, występ w reprezentacji Polski wcale nie stanowią dla niego sufitu – Kamil Piątkowski poszedł dalej: wykorzystuje swoje pięć minut w najlepszy z możliwych sposobów.

PKO Ekstraklasa

Gdy ich nazwiska znalazły się w gronie powołanych przez selekcjonera reprezentacji Polski Paulo Sousę na marcowe mecze eliminacji mistrzostw świata, wielu ten ruch mógł zaskakiwać. – To zawodnicy, którzy mają dobrą perspektywę przed sobą – podkreślał jednak Sousa. To sytuacja bardzo dobra z... perspektywy Pogoni Szczecin, której obaj piłkarze dają określoną jakość.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności