Reprezentacja A | mężczyźni

Reprezentacja A

Jan Bednarek: Chcemy osiągnąć w Londynie dobry wynik

30.03.2021

– To będzie dla nas nawet większa motywacja, by udowodnić, że mamy jakość, pomimo braku kluczowych zawodników. Anglia ma świetnych piłkarzy, których znam z Premier League, ale jestem przekonany, że możemy sprawić wiele radości polskim kibicom – powiedział Jan Bednarek na konferencji prasowej przed środowym meczem eliminacji mistrzostw świata 2022 z Anglią na Wembley.

Reprezentacja A

Reprezentacja Polski przeszła kolejne testy na obecność koronawirusa. Niestety wyniki u Grzegorza Krychowiaka i Kamila Piątkowskiego są pozytywne. Z uwagi na fakt, że Krychowiak jest ozdrowieńcem, Polski Związek Piłki Nożnej podjął rozmowy z UEFA w celu wyjaśnienia sprawy i dopuszczenia zawodnika do meczu z Anglią.

Reprezentacja A

Plan na ten mecz był jasny: trzy pewne punkty. Stąd między innymi pierwszy skład reprezentacji Polski, w którym znalazło się trzech napastników: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Krzysztof Piątek. Pierwszy z nich zdobył dwie bramki, trzecią dorzucił debiutant Karol Świderski. A jak to wszystko wyglądało „od kuchni”?

Reprezentacja A

W kadrze reprezentacji Polski znalazł się po raz pierwszy, ale debiutanckiej tremy po wejściu na boisko w meczu z Andorą Karol Świderski nie miał. 24-latek potwierdził swoją wysoką dyspozycję z ligi greckiej, obecnie jest bowiem drugim najskuteczniejszym Polakiem na europejskich boiskach. Swój instynkt zaprezentował także w kadrze. – Na pewno ten mecz zapamiętam do końca życia, marzenia się spełniają – mówił po niedzielnym spotkaniu okraszonym golem wzruszony napastnik.

Reprezentacja A

W drugim meczu eliminacji mistrzostw świata Katar 2022 reprezentacja Polski okazała się wyraźnie lepsza od Andory, pokonując w Warszawie niżej notowanych rywali 3:0. Dwie bramki dla naszej drużyny zdobył Robert Lewandowski (asysty: Maciej Rybus i Kamil Jóźwiak), jednego gola dorzucił Karol Świderski (asysta: Kamil Grosicki). Oprócz „Świdra” debiut w reprezentacji zaliczyli tego dnia także: Kamil Piątkowski i Kacper Kozłowski. Zapraszamy na obszerny skrót, pokazujący wszystkie najciekawsze akcje z tego spotkania.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności