Aktualności

Grzegorz Krychowiak niezawodny. Łokomotiw w finale Pucharu Rosji!

Reprezentacja21.04.2021 
Nie miał problemów Łokomotwi w pokonaniu CSKA w derbach Moskwy o awans do finału Pucharu Rosji. Do wysokiego zwycięstwa (3:0) swoją cegiełkę dołożył Grzegorz Krychowiak (gol w 90 minucie), a całe spotkanie rozegrał również Maciej Rybus.

Krychowiak oraz Rybus staną przed szansą na zdobycie swojego drugiego Pucharu Rosji. W sezonie 2018/19 udało się im pokonać Urał Jekaterynburg (2:0) w Samarze, ale w kolejnych rozgrywkach Łokomotiw jako obrońca tytułu odpadł już w 1/16 finału po rzutach karnych z Bałtiką. W tym sezonie zespół dwóch reprezentantów Polski spisywał się już znacznie lepiej: najpierw wyeliminował Tambow (3:0), następnie na wyjeździe zwyciężył FC Soczi (3:1), by wreszcie pokonać CSKA.

W środowym spotkaniu podopieczni Marko Nikolicia przystępował w fantastycznej formie, po dziewięciu wygranych z rzędu. Co istotne, już na jej początku Łokomotiw pokonał CSKA 2:0. Ten wynik utrzymywał się również do samej końcówki, aż poprawił go… Grzegorz Krychowiak. Polak otrzymał krótkie podanie od Antona Mirańczuka i wykończył atak z pola karnego. To był jego dziewiąty gol we wszystkich rozgrywkach tego sezonu! Spotkanie finałowe odbędzie się 12 maja w Niżnim Nowogrodzie. Rywalem Łokomotiwu będą Krylja Sowietow Samara.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności