Reprezentacja kobieca A

Pierwsza kobieta w kraju z licencją trenerską UEFA Pro. Pierwsza kobieta-selekcjoner w polskiej piłce. Nina Patalon łamie stereotypy i przeciera szlaki. Niedawno oficjalnie została selekcjonerką kobiecej reprezentacji Polski, ale ma już za sobą jeden mecz na ławce trenerskiej kobiecej drużyny narodowej seniorek. Czy czuje się „role model”, jakie będą jej największe wyzwania w najbliższej przyszłości i jak daleko naszej kadrze do światowego topu? – Zacznijmy robić wszystko, aby piłka nożna stała się dla nas najważniejsza, a reszta poukłada się sama – przekonuje w rozmowie z Łączy Nas Piłka Nina Patalon.

Reprezentacja A

Po serii trzech remisów z rzędu, Hertha sięgnęła po komplet punktów w meczu z SC Freiburg. Gospodarze wygrali 3:0, wszystkie bramki zdobyli w pierwszej połowie. Autorem jednego z goli był Krzysztof Piątek, który otworzył wynik. Tym samym Piątek zaliczył siódme trafienie w lidze niemieckiej w tym sezonie. Dzięki wygranej drużyna polskiego napastnika wyprzedziła trzy zespoły w tabeli Bundesligi i na chwilę wydostała się ze strefy zagrożenia.

Reprezentacja A

Rozgrywki ligowe w wielu krajach powoli dobiegają końca, jednak emocji na pewno nie zabraknie. W Serie A Juventus FC Wojciecha Szczęsnego podejmie AC Milan, a UC Sampdoria Bartosza Bereszyńskiego zagra ze świeżo upieczonym mistrzem Włoch, Interem Mediolan. Sprawdź, gdzie oglądać te i inne mecze z udziałem reprezentantów Polski.

Reprezentacja A

Komitet Wykonawczy UEFA zatwierdził dziś powiększenie kadr finalistów mistrzostw Europy 2020 z 23 do 26 zawodników. „Taka decyzja ma dać drużynom bezpieczeństwo. Zapewnić sprawny przebieg i ciągłość rywalizacji w świetle pandemii COVID-19 oraz późniejszymi działaniami kwarantanny” – argumentuje Unia Europejskich Związków Piłkarskich.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności